© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Kurorto užuominos Kauno centre

Kaune, centrinėje Žaliakalnio gatvėje, praeivių dėmesį traukia kiek netradicinis grožio salonas, pavadintas „Nidos idile“. Pripažinkite, kad kurortu dvelkiantis interjeras didmiestyje – nedažnas reiškinys. Vis dėlto grožio salono savininkė Viktorija Smirnova Mažerskienė atskleidžia, kodėl pasirinko būtent Nidos akcentus ir kaip dalelę saulės ir kopų jai pavyko perkelti į Kauną:

Prieš daug metų, kai buvau maža mergaitė, man tėveliai parodė Nidą. Vaikiška nuostaba ir susižavėjimas išliko visą gyvenimą. Neįsivaizduoju savęs be šios ramybės oazės. Čia turiu savo mėgstamus takelius ir pušis, o žiūrėjimas į marias atstoja gražiausią paveikslą. Negana to, būtent iš Nidos parsivežiau po širdimi savo brangiausią turtą – dukrelę. Tad tiesiog negalėjau jos pavadinti kitaip nei Nida. Pagaliau, jau kuriant grožio namus, neprireikė idėjų ieškoti kažkur toli – Nidos tema buvo tokia sava ir artima. Interjerą kūriau aš pati, be profesionalų pagalbos. Viskas, pradedant patalpų išdėstymu ir baigiant interjeru, yra sugalvota mano pačios. Salono plotas – 65 kv. metrai.

Pirmame aukšte yra trys kirpėjų darbo vietos. Jas nuo laukiamųjų zonų bei galvos plovimo vietos skiria dekoratyvinės pertvaros.

Laukiamųjų palanges puošia autoriniai floristės Jolantos Malijonienės darbai. Ji juos sukūrė specialiai salonui, pačioje jo kūrimo pabaigoje – tiesiog kaip uogą ant deserto. Šiose dekoracijose yra įpintos ir iš mūsų pajūrio parsivežtos šakos, ir ryškesnės žalios šilų samanos. Žalios pušų spalvos fototapetai ir žalios samanos pagyvina šviesiai rusvą salono interjerą

 Salono pasididžiavimas – siena su Nidos kopų fototapetais. Labai džiaugiuosi, nes tai – autorinis Mariaus Jovaišos (albumo „Neregėta Lietuva“) autoriaus darbas. Laiptus, vedančius į antrą aukštą, įrėmina apšviesta juosta su tikrais kankorėžiais – visi rinkti mano rankomis ir atkeliavę ne iš kur kitur, o iš Nidos.

Antrame salono aukšte yra du uždari kabinetai: manikiūro ir pedikiūro bei kosmetologijos. Kad erdvės atrodytų didesnės, jas skiria stiklinės pertvaros, dekoruotos kopų vingiais. Taip pat antrame aukšte yra atvira, bet labai jauki dar viena manikiūrininkės darbo vieta. Tad iš viso turime šešias darbo vietas. Dekoratyvios sienelės ir stiklinių pertvarų faktūra atspinti Nidos kopų paviršių, tokios jos būna, kai smėlį sušiaušia vėjas.

Kadangi mūsų namas priklauso paveldo zonai, langų skaičiaus ar formos keisti negalėjome, o tikrai labai svarbu, kad visuose salono kampeliuose būtų šviesu. Todėl yra įrengtas ne tik bendras patalpų apšvietimas, bet ir papildomas kiekvienos darbo vietos apšvietimas. Veidrodžiai viršuje esančiuose kabinetuose įrėminti dekoratyvaus apšvietimo, taip pat ir kankorėžių takelis. Nida asocijuojasi su vasara, saule, kopomis, todėl ir pasirinktos šviesios, natūralios gamtos spalvos, o visame salono interjere – daug medžio.

Rubrika: Įvykiai
Data: 2017 5 1
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas