© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Tema – tatuiruotės

Meistras Martynas Šnioka tatuiruoja jau penktus metus – užsienyje studijavęs menus vaikinas nemažai dirbo su kūno piešyba (Body art) ir, pamatęs, kad visas įdėtas darbas po fotosesijos nuo modelio kūno tiesiog nuplaunamas, nusprendė pasukti tatuiruočių meistro keliu. Susitinkame su Martynu jo darbo vietoje, tatuiruočių studijoje „Angis“, Vilniuje. Mums kalbantis savo kūnus tatuiruotėmis puošia keletas klientų. Martynas sako, kad jo klientų sąraše – ir ne vienas grožio profesionalas. Tad kalbamės su meistru apie tai, ką jis išmano geriausiai.

Tatuiruočių mados – kokios jos?
Mados tikrai yra, bet stengiamės jų nesivaikyti – daug dalykų po 10 metų gali atrodyti juokingai. Kad ir ką klientas atsineša, visada perpiešiame ir stengiamės piešinį pritaikyti konkrečiam žmogui, o ir kiekvienas meistras turi savitą braižą. Jei klientas atsineša „nuvalkiotų“ piešinių, žodžių – bandome jį perkalbėti, rasti originalesnį sprendimą, o žodžius dažnai paverčiame piešiniu. Juk piešinys gali perteikti kur kas daugiau nei konkreti frazė. Bėgant metams keičiasi žmogaus suvokimas ir požiūris, tad ir tatuiruotė įgauna daugiau prasmių (be to, kai darosi pirmąsias tatuiruotes, žmonės į jas stengiasi sudėti kiek įmanoma daugiau prasmių, bet augant tatuiruočių skaičiui keičiasi požiūris į prasmės būtinybę).

Kokios yra palankiausios vietos tatuiruotei?
Lietuvoje žmonės renkasi dažniausiai pagal tatuiruotės matomumą – ar linkę ją slėpti, ar nori matomo kūrinio. Užsienyje kitaip – klientai renkasi pagal skausmą. Rankas, kojas skauda mažiau, o krūtinę, nugarą, šonkaulių sritį – gerokai labiau. Pirmajai tatuiruotei siūlau rinktis mažiau skausmingas vietas – nors skausmas ir laikinas, jis tikrai intensyvus ir žmogus kartais gali neištverti. Rekomendacijos priklauso nuo kiekvieno žmogaus, bet pirmųjų tatuiruočių nerekomenduoju daryti ant kaklo, veido, pirštų, plaštakų, delnų (o ant rankų pirštų ir delnų tatuiruotės ir greičiau nusinešioja, tatuiruotės šiose vietose grubesnės, nesubtilios, dažniau išsiliejusios).

Spalvotos ar juodos?
Klientai pageidauja ir to, ir to, populiarūs abu būdai. Lietuvoje nespalvotos populiaresnės. Spalvotos tatuiruotės išsilaiko lygiai taip pat, kaip ir juodos – tiesa ta, kad blunka tik nekokybiškos tatuiruotės.

Kada geriausia daryti tatuiruotę?
Tatuiruotės gijimo laikas – dvi savaitės, tad nesvarbu, kada bepasidarytumėte tatuiruotę, tą laikotarpį teks vengti saulės spindulių, vandens (galima maudytis duše, bet pamirškite ežerus, jūrą ir t. t.). Rekomenduoju tatuiruočių nedaryti vasarą – pats tam taip pat niekada nesiryžčiau. Kam iškirpti dvi savaites iš vasaros? Nors tendencija vasarą kaip tik išauga – žmonės, pamatę atidengtas draugų tatuiruotes, ima ir patys užsimano. Taip pat ir emigrantai grįžta – Lietuvoje tatuiruotės pigesnės ir kur kas kokybiškesnės nei užsienyje. Pasaulyje visa Rytų Europa garsėja tatuiruočių kokybe.

 

Grožio specialistai iš visos Lietuvos dalijasi savo
tatuiruotėmis, kuriomis didžiuojasi labiausiai:

Rubrika: Įvykiai
Data: 2017 1 1
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas