© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Kurortų grožio salonai – kas vyksta vasarą?

Kada geresnis laikas atostogauti, jei ne vasarą? Vis dėlto grožio specialistams kurortuose – tai pats darbų įkarštis: juk čia traukia ne tik lietuviai, bet ir nemažai užsieniečių. Kokios paslaugos aktualios ir kuo darbas kurortuose kitoks nei visur kitur, nusprendėme pasikalbėti su pačiais meistrais iš Druskininkų, Palangos, Klaipėdos ir Birštono.

Violeta Šarchutina, „Saulės grožis“, Druskininkai
Vasaros sezonu gerokai padaugėja poilsiautojų iš Rusijos, Izraelio – netrūksta ir vietinių klientų, su kuriais dirbu didžiausią laiko dalį. Žinoma, užsirašo ir miesto svečiai, Druskininkuose dažnai praleidžiantys po porą savaičių, o kartais ir visą mėnesį. Ilgai apsistojusiems poilsiautojams juk aktualu ir plaukų šaknis nusidažyti, kartais ir atnaujinti šukuoseną. Salono svečiai iš Izraelio itin pamėgo mechaninius veido valymus, o manikiūrai ir pedikiūrai – pačios populiariausios vasaros procedūros. Juk poilsiautojai kurortą nori palikti gražūs ir vidumi, ir išore. Prieš išvažiuodami iš SPA centrų svečiai užsirašo ir sušukavimams. Aktyviausi mėnesiai man – liepa ir rugpjūtis, jaučiamas tiek didelis turistų srautas, tiek vestuvių sezonas – aš pati šukuoju nuotakas, jos dažnai vestuvinės šukuosenos užsirašo prieš visus metus. Druskininkuose vestuves švęsti mėgsta ne tik miestelėnai, bet ir žmonės iš visos Lietuvos ar net užsienio, tad salonas dirba kasdien. Ir pačiame mieste kur kas daugiau žmonių, nematytų veidų – ne tik savaitgalį, bet ir darbo dienomis.

Virginija Buivydienė, „Bučinys“, Palanga
Klientų srautai vasarą Palangoje keičiasi, bet tikrai nežymiai, nes daug miestiečių Palangoje turi savo verslus, tad jie metų metais lankosi mūsų salone ir klientų stygiaus tikrai nepajuntame. Net ir per didžiąsias žiemos šventes kurorte netrūksta darbo, o tai mus džiugina. Vasarą užsuka ir nemažai „vienkartinių“ klientų vyrų – jie nori greitai, be užrašymų apsikirpti čia ir dabar. Moterys savo laiką linkusios planuoti, lankosi pagal rekomendacijas. Klientai nieko itin įmantraus nepageidauja – kirpimai, dažymai, šukavimai – juk daug koncertų, renginių, tad ir moterys nori labiau pasipuošti, pasigražinti. Palangos moterys mėgsta puoštis visada! O ir mūsų mieste labai daug kirpyklų, grožio salonų, bet darbo mums niekad netrūksta, nors oras pajūryje kartais ir ne itin palankus.

Renata Kasikauskė, „Vizija“, Birštonas
Visų pirma labiausiai jaučiu tai, kad Birštono miestas išties atsigavęs, pagyvėjęs – didesni žmonių srautai, tad ir klientų salone vis daugiau. Mūsų salonas gyvuoja jau šešerius metus ir jame nemažai vietinių klientų, bet sulaukiame vis daugiau nuolatinių lankytojų ir iš užsienio, kurie vis grįžta į Birštoną poilsiauti. Jiems patinka kokybės ir kainos santykis, o salone visi kalba ir rusiškai, galima ir angliškai susikalbėti – tai patinka atvykusiems svečiams. Birštone vyksta ir nemažai renginių, suvažiavimų, tad ir grožio paslaugos visada paklausios. Savaitgaliais atvažiuoja ir žmonių iš Vilniaus, Kauno – jie per porą dienų spėja ne tik aplankyti tėvus ar pasiilsėti sodybose, bet ir į saloną užsukti. Manikiūro ir pedikiūro specialistės visada labai užsiėmusios, kirpėjoms taip pat darbo netrūksta. Kai vasaros orai nelepina, klientai prisimena ir galimybę užsukti į soliariumą. Iš esmės nebėra didelio skirtumo tarp klientų srautų žiemą ir vasarą – kurortas yra kurortas, jis visada gyvas!

Audronė Misevičiūtė, Kirpykla, Palanga
Kiekvienais metais žmonės į Palangą atvyksta daugmaž pasiruošę – bet, žinoma, sulaukiame klientų iš Maskvos, Izraelio, kurie kirpykloje lankėsi praėjusiais sezonais ir jiems palikome gerą įspūdį. Vasarą daugiausia darbo turime savaitgaliais, o ypač padaugėja klientų vyrų. Palangiškiai irgi vasarą salonų neaplenkia, pasipuošti nori visi. Seniau buvusi tendencija meistrams iš kitų Lietuvos miestų vasarą atvykti padirbėti į kurortą jau išnykusi. Tiesa, dirbti su atvykusiais poilsiautojais nori nedažnas kirpėjas – saulutė danguje pasirodo, ir klientas į saloną tiesiog nebeateina, į užrašymus žiūri neatsakingai. Konkrečiai pas mus daugiausia darbų savaitgaliais ir pirmadieniais. Kad ir kaip būtų, kainų vasarą nekeliame.

Marina Žuravliova, „iD grožio studija“, Klaipėda
Vasarą visada daugiau žmonių Klaipėdoje – daug sugrįžusių iš užsienio lietuvių, besisvečiuojančių užsieniečių, tai ir vestuvių metas. Pas mus visi klientai priimami pagal užrašymus – sunku pasakyti, kiek atsiranda naujų, bet sulaukiame klientų iš viešbučių, kai kurie užsuka susišukuoti. Vasarą paauga plaukų atkuriamųjų procedūrų paklausa – saulė pajūryje juos tikrai nualina, tad tokios paslaugos tampa aktualios. Be to, sugrįžę emigrantai stengiasi apsilankyti salonuose Lietuvoje labiausiai dėl paslaugų kokybės – mano vertinimu, meistrai Lietuvoje pažangesni. Ir net ne kaina čia svarbiausia – nuolat girdžiu, kaip užsienyje sunku rasti gerą meistrą, tad smagu vasarą pagražinti į kurortą sugrįžusius lietuvaičius.

Rubrika: Įvykiai
Data: 2017 1 1
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas