© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Pėdų priežiūra būtina dėl savęs, o ne dėl kitų

Grožio salonai, studijos, kirpyklos – galime vardyti, bet visada įdomu atrasti kažką kitokio. Akis jau ne pirmąkart užkliuvo už Vilniuje, Antakalnio mikrorajone, įsikūrusios studijos „Cosmetics M“, skirtos puoselėti pėdų grožiui. Tad užsukome pasidomėti, kam skirtas šis salonas ir kokie klientai čia lankosi. Kalbiname studijos vadovę Editą Vaitiekūnienę.

Studija „Cosmetics M“ Lietuvoje – tokios pat studijos, esančios Vokietijoje, atitikmuo. Mūsų šalyje jaučiamas toks poreikis?
Užsienyje klientų poreikis rūpintis pėdomis didžiulis, o Lietuvoje – dar tik augantis. Klientai mūsų šalyje įpratę visas grožio paslaugas rasti vienoje vietoje, o čia jie susiduria su tuo, kad mūsų salone visų paslaugų gauti jie negali, nes orientuojamės tik konkrečia linkme. Bet, kita vertus, mums svarbiausia kokybė. Noriu garantuoti švarą, sterilumą, todėl studijoje nėra nei kirpimų zonos, nei kitų paslaugų. Dirbant visose srityse, būtų sunku pasiekti rezultatą. O žmonės čia ateina su grybeliais, karpomis – priimame visus.
(Mums besikalbant į saloną užsuka garbaus amžiaus moteris, norinti, kad jai nukarpytų nagus. Tokios paslaugos klientams aktualios.)

Kokia jūsų darbo filosofija?
Mes spendžiame pėdų problemas, atliekame higieninius pedikiūrus, teikiame ir manikiūro paslaugas – mūsų pagrindinis išskirtinumas yra tai, kad turime specialią aparatūrą. Meistres apmokome Vokietijoje, nes jos turi gebėti atpažinti klientų bėdas. Natūralumas ir paprastumas – pagrindiniai dalykai, kuriais vadovaujamės. Salone ir pėdų nemirkome, tik nuplauname – esant išmirkusioms pėdoms, daug lengviau pridaryti klientui problemų. Viską atliekame su sausomis pėdomis – kam šalinti odą tose vietose, kur nereikia? Prieš prigimtį nereikia eiti. Meistras salone supranta, kiek raginio sluoksnio nuo pėdų gali nuimti, kokia spalva ir ką reiškia. O juk klientui dažnai atrodo, kad kuo daugiau nuimi – tuo geriau. Tada organizmas atsako gynybine reakcija ir ataugina kur kas storesnį odos sluoksnį – turime uždarą ratą. Be to, aparatinis pedikiūras pas mus trunka pusę valandos (be lakavimo) ir, jei meistras jį daro ilgiau, jis nėra profesionalas, nes per 30 min. tikrai spėjama padailinti ir sutvarkyti pėdas.

Pėdų problemos dažnos Lietuvoje?
75 proc. pasaulio žmonių turi pėdų problemų, tad Lietuva nėra išimtis. Ir net netaisyklingas nagų kirpimas kartais tampa problemų priežastimi. Begalės veiksnių, kenkiančių pėdoms, – nuo 40 metų dauguma žmonių turi problemų, ypač vasarą viskas pasirodo, kai pėdos pagaliau ištraukiamos iš uždarų batų. Žmonės neprisižiūri ir ypač vyrai dažnai neskiria dėmesio pėdoms – jie aktyviai gyvena, sportuoja, o apie save pamiršta. Nagų grybelis tampa ponų liga – jį pasigauti galima bet kur. Natūraliai ir specialistai turi itin daug dėmesio skirti dezinfekcijai, čia jie dirba su akiniais, kaukėmis. Nepatogių batelių paveikti nagai, nagų atplyšimai – visa tai terpė grybeliui. Įsisenėjęs nagų grybelis vaistais dažnai gydomas iki trejų metų. Klientai net to nežino ir tik po apsilankymo mūsų salone jiems pranešame, kad jau prasidėjęs grybelis. Žmonės dažnai laiku neatkreipia dėmesio, o susigriebia, kai jau būna vėlu. Esamas problemas kartais labiau linkę slėpti, nei jas spręsti.
Pavyzdžiui, plaukus klientai puoselėja, prižiūri, nors juos nukerpi ir jie vėl atauga, o pėdas palieka paskutinėje vietoje. Dėl ko žiemą tiek mažai klientų eina darytis pedikiūro? Taupo ir peršasi išvada, kad pedikiūrą daro ne dėl savęs, o dėl kitų.

Su kokiais poreikiais klientai ateina į saloną?
Klientės pačios atlieka įvairias procedūras: naudoja rūgštines kojines, nusibrūžina pėdas įvairiomis pemzomis, elektriniais šveitikliais, o tada pagalbos kreipiasi į mus. Salone atliekame ne tik visą pedikiūrą, klientas gali pasirinkti ir dalinį. Pavyzdžiui, kai kurie klientai nori tik susitvarkyti kulnus, o kiti, kurių kulnai gražūs ir tvarkingi, susitvarkyti ir nusilakuoti nagus. Ir dar galybė variacijų. Klientams su pėdų nuospaudomis, įtrūkimais, karpomis padedame, o klientams su nagų grybeliais patariame, kur kreiptis. Mūsų naudojamos priemonės yra puoselėjamosios, nesiūlome jokių nagų priauginimų ir pan., einame tik nagams palankia linkme.

      Vasariški patarimai
      • Išsimaudę duše ar ežere itin kruopščiai iššluostykite
        tarpupirščius
      • Po pedikiūro pėdas patepkite kremais – taip pedikiūro efektu
        džiaugsitės ilgiau
       • Šepetėliu šveiskite kojų pirštus – lėčiau ataugs odelės, o ir
         pirštai dailiau atrodys
      • Kiekvienas darykite savo darbus – pėdas tvarkykite ne patys,
        o kreipkitės į specialistę
      • Rinkitės tik itin kokybiškas priemones

Rubrika: Įvykiai
Data: 2017 1 1
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas