© 2019
LT LV
RUBRIKOS
RUDUO – MOKSLŲ METAS

Ech, vasara vis dėlto baigiasi... bet prasideda įtemptas ruduo, kai ne tik moksleivių ir studentų laukia mokslai. Tai ir itin aktyvus
metas tobulintis grožio meistrams, nes juk tiek įvairių mokymų vyksta. O ir viską nuo nulio išmokti siekiantieji kimba
į darbus. Tad kalbamės su Vilniuje jau bemaž 28 metus veikiančio grožio mokymo centro „Eliza“ direktorės pavaduotoja
Viktorija Malinauskaite-Amuliene. Juk dabar geriausias laikas pasikalbėti šia tema.

VIKTORIJA, KOKIA ŠIO CENTRO ISTORIJA?


„Eliza“ – pirmasis toks privatus mokymo centras Lietuvoje. Jį įkūrė mano mama Aldona Jančiauskienė, turėjusi ir kirpėjos, ir pedagoginės patirties ir nusprendusi tai sujungti ir įkurti šį centrą. Džiaugiamės, kad mums sekasi plėtoti šį šeimos verslą ir norime jį išlaikyti („Elizos“ padalinys yra ir Klaipėdoje). Kiek pats padarai, tiek ir turi – vardą, mokinių, pagarbą. Svetimas žmogus niekada nedirbs kaip tu pats, tad su mama koja kojon ėjau ir aš. Mūsų centro niekas neremia, bet dabar Darbo birža ir Europos Sąjungos fondai mums siunčia studentus. Vis dėlto nuo pat pradžių viską vykdėme nepriklausomai.


KOKIŲ SPECIALYBIŲ CENTRE GALIMA MOKYTIS? KĄ REIKIA ŽINOTI APIE IŠSILAVINIMĄ LIUDIJANČIUS DOKUMENTUS?


Centre galima mokytis visų grožio specialybių, vyksta ir trumpalaikiai mokymai. Plataus profilio kirpėjų kursai trunka aštuonis - dešimt mėnesių. Kosmetikai- vizažistai mokosi pusmetį, būsimi manikiūro ir pedikiūro specialistai – 3–4 mėnesius. Mes dirbame su formaliomis mokymo programomis, kurias baigus išduodami profesinio mokymo diplomai, patvirtinti Švietimo ministerijos. Tiesa, nuo rugsėjo mėnesio mokiniai turi galimybę mokytis ir pagal neformalias programas, kurios trunka trumpiau, po jų išduodami pažymėjimai. Svarbu paminėti tai, kad mokiniai dažnai neskiria ir nesupranta išsilavinimą liudijančių dokumentų skirtumų. Kai kam gali būti staigmena, kad po trumpalaikių tobulinimosi mokymų išduodami pažymėjimai, kartais dar ir pavadinami skambiau – tarptautiniais sertifikatais, su Švietimo ministerija nieko bendra neturi.


MOKSLŲ POREIKIS AUGA?


Čia vyksta suaugusiųjų profesinio mokymo kursai – tai darbo pagrindai, ne tobulinimosi kursai, o pati pirmoji abėcėlė, po kurios galima tobulėti toliau. Pas mus visada mokosi po du pogrupius mokinių, per metus išleidžiame
apie 50 kosmetikų, plataus profilio kirpėjų dar daugiau, manikiūro specialistų irgi apie pusšimtį. Išleidžiame mokinius ramiai ir žinome, kad gėdos nebus. Tiesa, dabar sulaukiama labai daug skambučių iš grožio salonų, nes meistrų poreikis didžiulis. Bet pažvelkime iš kitos pusės – mokyklų daug, bet salonuose nėra kam dirbti – tai rodo, kad mokslams trūksta kokybės ir žmonės nėra gerai paruošiami. Po mokslų siūlome eiti į vidutinio ar aukštesnio nei vidutinio lygio salonus, kuriuose ir motyvacija dirbti bus didesnė, o ir stropūs studentai tai tikrai gali drąsiai daryti. Gero kirpėjo be 5–7 metų nebūna, nepamirškime dar ir bendravimo, kultūros ir požiūrio į specialybę.


JAUČIATE RINKOJE AIŠKIĄ KONKURENCIJĄ?


Didelės konkurencijos rinkoje nejaučiame – niekada nebandome pritraukti mokinių apkalbėdami kitus, žadėdami aukso kasyklas ar siūlydami konkrečias kosmetikos priemones. Mano požiūris paprastas – elkis atsakingai, pareigingai, žmogiškai – ir visa tai grįžta. Lygiai taip pat ir čia. Būna, kad mokiniai po daugelio metų grįžta ir padėkoja už tai, ką gavo pačioje pradžioje. Tai įrodo, kad einame teisinga linkme.

Negalima nesutikti su Viktorijos išsakyta nuomone, kad svarbiausia žmogaus požiūris į tai, ką daro. Juk tai taikoma ne tik dėstytojams ir profesijos mokytojams, bet ir būsimiesiems grožio specialistams. Profesionaliems, savo darbą išmanantiems specialistams juk darbo netrūks niekada, tad, tikėkimės, kad rudeniop mokslus pradėsiantys krimsti studentai būtent tokiu požiūriu ir vadovausis.

Fotografė: Jevgenija Žuk

Rubrika: Įvykiai
Data: 2017 1 1
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas