© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Diena su Karoliu Murausku Kaune

Interneto paieškoje įvedę Karolio Murausko vardą ir pavardę gausime gausybę rezultatų: dienraščių straipsniai, nuotraukos, naujienos ir, žinoma, žvaigždžių kirpėjo titulas. O ir pažvelgus į kirpėjo socialinio tinklo „Facebook“ paskyrą – draugų kone puspenkto tūkstančio... Kokia šio kirpėjo populiarumo paslaptis? Vykstame į Kauną susipažinti su Karoliu ir sužinoti jo populiarumo receptą.

Darbo paslaptis – ypatingas ryšys su klientais
Grožio salone „Sima“ Karolis kirpėju dirba jau dešimtmetį, o dabar yra ir salono bendraturtis. Be jo, salone dirba dar keturios kirpėjos, kosmetologė bei manikiūro specialistė. „Kolektyvas nedidelis, tad vienas kitam netrukdome, visi sutelpame ir dėl klientų nekonkuruojame“, – pasakoja K. Murauskas.
Salone meistras įprastai dirba šešias dienas per savaitę nuo 7–8 val. ryto iki vėlaus vakaro. „Dirbti aš netingiu, – tikina Karolis, – ir toks tempas man priimtinas.“ Nors ir savaitės vidurys, bet klienčių stygiumi jis nesiskundžia – šios randa laiko užbėgti į saloną net per pietų pertrauką, o kai kurios specialiai grįžta iš užsienio, atvažiuoja iš kitų miestų. Tiesa, Karolio klientės labai punktualios. „Klientės žino, kad, jei vėluos, jų nepriimsiu, ir teks laukti kito užrašymo laiko. Tad jos gerbia mano laiką ir stengiasi nevėluoti“, – pasakoja specialistas. Meistras dirba greitai – kaip pats sako, nėra buvę, kad prie klientės užtruktų 3 val. ar dar daugiau. „Stengiuosi niekada nedubliuoti klienčių, bet, jei tai ekstra atvejis ir klientei būtina apsilankyti, stengiuosi pagelbėti ir suspėti. Tai juk ir svarbu išlaikant klientus. Įprastai visą dėmesį skiriu vienai klientei – plaukus dažau, paplepame, kavos išgeriame“, – ypatingo santykio su klientais paslaptį atskleidžia kirpėjas.
Stebint meistro darbą, nesunku pastebėti, kad jis su klientėmis gali kalbėtis absoliučiai visomis temomis, o jo kėdėje šios atsipalaiduoja ir drąsiai ne tik patiki meistrui savo plaukus, bet ir tariasi, klausia patarimų. Ilgametės klientės meistrą jau net ir su savo šeimomis yra supažindinusios, jie kartu švenčia šventes. „Manau, kad klientės mane renkasi dėl teikiamų paslaugų, bendravimo, draugiškumo. Su jomis bendrauju artimai ir to nesibodžiu. Nuo to nepavargstu ir galiu pripažinti, kad taip dirbti man patinka – manęs visur pilna, bet, žinoma, visada reikia jausti ir saiką“, – pasakoja Karolis.

Žvaigždžių kirpėjas

Karolis dažnai vadinamas žvaigždžių kirpėju, ir meistras pripažįsta, kad tai jis laiko savo laimėjimu. Lūpos iš lūpų, per klienčių atsiliepimus kirpėjas susikūrė savo klientų ratą. Jos atsiliepimais dalijasi viena su kita ir tik dar labiau jį populiarina. Be to, dažnai meistras lankosi įvairiuose pristatymuose, atidarymų vakarėliuose – dažnai į juos kviečiamas kaip svečias, ne tik kaip plaukų stilistas. „Likimas suvedė su įvairiais žmonėmis, po truputį ėmiau dirbti renginių užkulisiuose. Dabar tai dažnai atlieka mano kolegės, o pats einu kaip svečias“, – pasakoja Karolis.
Niekam ne paslaptis, kad dažnai kirpėjo išvaizda kalba už jį patį, ir Karolis su šiuo teiginiu visiškai sutinka. „Įvaizdžio sukūrimas užima svarbią vietą mano rutinoje, bet susikurti kasdienį savo įvaizdį moku labai greitai. Susišukuoti ir apsirengti man trunka 5 minutes, juk ir po darbo dažnai lekiu tiesiai į įvairius renginius, tad greitas dušas darbe, šukuosena per minutę kitą ir būnu pasiruošęs. Be to, klientės labai vertina tai, o ir pačios ateina pasitempusios“, – įvaizdžio svarba įsitikinęs specialistas.

Vardinė linija

Įdomu tai, kad salone meistras gali pasigirti savo vardine plaukų priežiūros priemonių linija, ant kurių puikuojasi jo vardas ir pavardė. Kartą, lankydamasis specialistams skirtoje parodoje Ispanijoje, kirpėjas susipažino su vienais profesionalams skirtos kosmetikos gamintojais ir po ilgų susirašinėjimų laiškais ir vizitų Ispanijoje pasiekė, kad jie sutiko padėti išpildyti jau seniai puoselėtą idėją turėti savo vardinę plaukų priežiūros produktų liniją. Ją šiuo metu sudaro trys priemonės. Karolis sako, kad tokio dalyko Lietuvoje nėra, o jis taip norėjo įsiamžinti. „Pasidovanojau tai sau 33-iojo gimtadienio proga. Žinoma, tam reikėjo ne tik drąsos, bet ir investicijų. Be to, kosmetikos rinkoje gausybė pasirinkimų, bet norėjau kažko savo, kas atitiktų mano poreikius. Noriu darbuotis su kuo natūralesniais gaminiais, nes tai aktualu ne tik man pačiam, bet ir klientai to vis labiau reikalauja. Visa kūryba užtruko apie porą metų“, – savo patirtį atskleidžia Karolis.
Nors plaukų priežiūros linija visada buvo Karolio svajonė, apie savo nuosavą grožio saloną meistras prisipažįsta per daug negalvojantis: „Reikia uždirbti pirmąjį milijoną, o tik tada atidaryti saloną. Salonų Lietuvoje daugybė – nuo prasčiausio iki geriausio, tad nenoriu turėti tik dar vieno eilinio salono. Jei jau daryti, tai kitaip nei visi kiti. Konkurencija šioje rinkoje arši, tad, jei jau nuspręsiu atidaryti nuosavą saloną, tai tik tokį, kuris dirbtų be konkurencijos ir būtų kažkuo išskirtinis.“

Kirpėjas vyras – pranašumas?
Pagrindinis išskirtinumas, kalbant apie Karolį, turbūt vis dar yra tas, kad Lietuvoje vyrų kirpėjų dar nėra tiek daug, ir, pasak jo, klientės tai laiko pranašumu. Karolio karjeros pradžioje vyrus kirpėjus Lietuvoje buvo galima kone ant rankos pirštų suskaičiuoti, o salone dirbantis meistras net sulaukdavo smalsių žvilgsnių pro salono langą iš praeivių. Dabar ši tendencija po truputį keičiasi, o ir klientės, Karolio nuomone, labiau pasitiki vyrais. „Vyrai gal joms atrodo stipresnės asmenybės? Gal tai ateina natūraliai? Kaip ir virėjai, siuvėjai?.. Klientės linkusios klausyti mano nuomonės ir leidžia man kurti, negaliu skųstis. Nors klienčių pageidavimai dažniausiai klasikiniai, bet turiu ir keletą ekstravagantiškų lankytojų, kurios padeda „įsikrauti“, – pasakoja Karolis. Taip pat jis atkreipia dėmesį, kad pastaruoju metu salone labai populiarėja ir procedūros, nes daugumos klienčių plaukai būna stipriai paveikti aplinkos, vandens, o kur dar ir prabėgusi vasara... Be to, ir informacijos netrūksta apie įvairias procedūras. Be visa kita, tokią paslaugą meistrui atlikti nesunku, o ir uždarbis papildomas.
Žvelgdamas į tolesnius planus, Karolis sako, kad kvietimų dirbti turėjo net iš JAV, bet gimtojo Kauno palikti neketina: „Galimybės dirbti čia man labai geros, ko daugiau galiu norėti? Kiek reikia, tiek užsidirbu, turiu būrį klientų. Vien noro dirbti šioje srityje per maža. Manau, geram kirpėjui būtinas tiek talentas, tiek didžiulis noras – tikiu, kad ir pats tai turiu. Na, bent klientai taip sako, o ir ką čia kuklinsiesi. Reikia optimistiškai žiūrėti, rodyti savo darbus, manau, privalu atsiskleisti, kiek tik galima. Man patinka dėmesys, neturiu ko slėpti!“

Rubrika: Įvykiai
Data: 2017 10 1
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas