© 2019
LT LV
RUBRIKOS
„The Dresser“ – šukavimo technikų seminaras

Net tris dienas lapkričio pabaigoje Lietuvoje viešėjo šukuosenų meistrė Lauren McCowan, dirbanti Australijoje ir JAV. „Atwins“ kūrybinė komanda su Lauren susipažino Niujorko mados savaitėje ir jų pakviesta ši meistrė atvykusi į Lietuvą ne tik atskleidė savo patirtį, kuriant paprastumu apgaunančias šukuosenas, bet ir pademonstravo jas praktinėje seminaro dalyje. Patirtį sukaupusi kurdama įvaizdžius ne tik podiumui, bet ir raudonajam kilimui bei žymiausių žurnalų fotosesijoms Lauren savo įžvalgomis apie šukuosenų kūrimo meną pasidalijo ir su mumis.

Lauren, kodėl jūsų specializacija būtent šukuosenos?
Pasaulyje tiek nuostabių kirpėjų ir koloristų, bet, kai kalba pasisuka apie paprastas, efektyvias šukuosenas, kurioms nereikėtų skirti daug laiko, jos neštų pelną ir būtų paprastos sukurti, meistrų gretos gerokai praretėja. Būtent dėl šios priežasties ir dirbu šioje srityje. Kurdama šukuosenas stengiuosi suderinti visus šiuos kriterijus ir aprėpti tiek kūrybiškumą, tiek greitį ir praktiškumą.

Seminare dėmesio skyrėte kūrybiniams darbams, bet akcentavote ir bazinių technikų supratimo svarbą.
Kūrybiniai darbai pirmiausia paremti baziniais šukuosenų kūrimo elementais, kuriuos kiekvienam meistrui, siekiančiam sukurti bet kokią šukuoseną, būtina suprasti ir mokėti taikyti. Kūrybinius darbus pritaikyti galima tiek fotosesijose ar projektuose, o juos supaprastinus – ir kasdieniam darbui. Tuomet atsiveria visai kiti profesijos niuansai. Visa tai padrąsina kurti originalesnes šukuosenas, nes įgijęs gerus šukuosenos pagrindus meistras nebijo, kad neišeis išpildyti kitų elementų, o šukuosena bus tvirta ir net konvertuojama, turės galybę variacijų. Kūrybiški darbai dažnai kirpėjų nustumiami į šalį, nes, pripažinkime, – po ilgo kasdienio darbo salone retas kuris dar ieško, kaip save realizuoti kūrybiniais darbais. Todėl ir noriu parodyti, kad kažką kūrybiško galima pritaikyti kiekvienam klientui salone. Nors ir nedidelį akcentą, bet tai paįvairina ir pačių meistrų darbą.

Kaip manote, ar technologijos keičia kūrybą, jos pricipus?
Kompanijos investuoja milijonus į produktų ir įrankių tobulinimą, tad modernus kirpėjas į tai privalo atsižvelgti ir kasdieniame darbe. Karštieji įrankiai ir gaminiai gerokai patobulėjo, todėl į juos žvelgiu kaip į skirtingus makiažo šepetėlius ar priemones – kiekvienas jų turi savo paskirtį. Svarbu suprasti, kad ne karštesni įrankiai ir stipresni lakai padeda pasiekti norimą rezultatą – turime žinoti, kokiu greičiu atvėsta plaukai, kaip tai panaudoti dirbant ir kartu nepakenkti plaukams. Moterys išleidžia kaip niekad daug pinigų plaukų dažymams ir tikrai nesiruošia plaukų kokybės aukoti dėl norimo įvaizdžio – tai nurodo ir mūsų darbo gaires.

Kaip perprasti šukuosenas, kaip jas perskaityti?
Iš patirties patariu – kai žvelgiame į šukuosenas nuotraukose, pirma vertėtų analizuoti šukuosenos formą, linijas, plaukų suskirstymą. Po to seka tekstūros analizė ir tik pačioje pabaigoje – panaudotos priemonės: kaip jas veikia šviesa, kurios iš jų blizgios, kurios matinės. Pati dirbdama su matiškumo ar blizgesio suteikiančiais gaminiais juos naudoju lyg dailininkas dažus – apgalvoju, kuriose šukuosenos dalyse kokį efektą noriu išgauti. „Skaitydami“ šukuosenas į tai irgi atkreipkite dėmesį.

Kokios raudonojo kilimo tendencijos?
Mažiau yra daugiau. Kalbant apie iškilmingas vakaro šukuosenas, modernu yra tai, kas paprasta. Didžiausia mada visame pasaulyje dabar yra individualumas, plaukų tekstūros išryškinimas ir didžiavimasis savo prigimtiniais išskirtinumais, išpuoselėti plaukai. Per daug ištobulinta šukuosena niekad neatrodys gerai ir nereikia pamiršti, kad, dėvint puošnias vakarines sukneles, plaukai yra tik dalis įvaizdžio, tad jie įvaizdį išbaigia neužgoždami dėvimų drabužių. Paprastumas ir klasika visada pasiteisina, todėl nenustebkite ant raudonojo kilimo matydami išpuoselėtus plaukus, surištus į uodegėlę.

Gedimino Žilinsko nuotrauka

Lauros Norinkevičiūtės nuotraukos

Rubrika: Įvykiai
Data: 2017 12 1
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas