© 2019
LT LV
RUBRIKOS
„Londa Inspiration Days 2017“

Lapkričio 21 d. Vilniuje jau šeštąjį kartą vyko renginys „Londa Inspiration Days 2017“, į kurį susirinko per pustrečio šimto kirpėjų ir grožio atstovų iš visos Lietuvos. „Sirowa Group“ specialiai į renginį jau antrą kartą pakvietė pasaulinį „Londa“ ambasadorių stilistą Aleksejų Osipchuką (Rusija) pristatyti ir pademonstruoti scenoje naujausias šio sezono „Londa Professional“ tendencijas, madingų kirpimų ir dažymų technikas.
Dieną prieš seminarą turėjome išskirtinę galimybę pabendrauti su Aleksejumi ir uždavėme kelis grožio specialistams aktualius klausimus.
Anonsas skelbia, kad bus pristatomos naujos tendencijos. Ar labai jos pakito šį sezoną?

Visada kaip pagrindą imame jau esamas šukuosenas, sukurtas struktūras ir toliau dirbame siūlydami pritaikyti naujienas. Mada juk niekada nesikeičia drastiškai, tai švelnus siluetų, dažymų, linijų pokytis. Bet kuriuo atveju turime kalbėti apie moters grožį ir negalime staigiais judesiais visko nurėžti. Būtina stengtis tikslinę auditoriją pritraukti prie šiuolaikinės mados. Taigi daugiau šnekame apie tekstūras, novatoriškus jų sukūrimo būdus. Šiuo metu tiesūs ir glotnūs plaukai kiek atsitraukia į šalį, o pakitusi tekstūra tampa lyg naujas kirpimas.
Niekas nenori drastiškai keisti plaukų ilgio, bet išbando naujoves įvairiais sluoksniavimais, apimties pokyčiais, siluetais. Džiugu, kad „Londa Professional“ formavimo priemonės tam tinka kuo puikiausiai. Todėl kolekcijoje ir siūlysime įvairaus ilgio plaukams tinkamus kirpimus. Dar šis tas apie pristatomas tendencijas – madoje vyrauja nuotaika, nekalbame konkrečiai, kad nuo šiol trumpiems plaukams taip, o ilgiems jau ne.
Pristatysime „Londa Stroling“ dažymus. Tai technologija, leidžianti akcentuoti veido bruožus, juos koreguoti šviesinant. Tai lyg makiažas. Galima drąsiai teigti, kad „Ombre“ ir visi panašūs dažymai tamsesnėmis ir šviesesnėmis spalvomis madingi, bet tendencija juda link atspalvių suartinimo, priartinimo prie horizontalių akcentų pabrėžiant individualumą.
Kirpėjui nebeužtenka būti tik plaukų specialistu. Kaip manote, ar čia jau reikia stilistikos?
Kirpėjas jau seniai tapo stilistu, nes juk net dirbant kasdienį darbą nebegalima kurti šukuosenos neatsižvelgiant į kliento drabužius, stilių, gyvenimo būdą, negali plaukai būti sau, o asmenybė – sau. Meistrams reikia nenustoti apie tai kalbėtis. Rytoj mes kaip tik atskleisime savo patirtį, pristatydami ne tik „Londa Professional“ tendencijas, bet ir sezono naujienas, kurias siūlo mano salonai „Park“. Juose dirbama pagal mano sukurtą unikalią kirpimo technologiją. Ši technologija atmeta bet kokias filiravimo technikas. Vos pritaikęs bet kokį filiravimo metodą kirpėjas atleidžiamas iš pareigų. Šią kirpimo techniką kūriau ketverius metus, kol pasiekiau idealias bazines formas, todėl taip dabar ir dirbama tiek salone, tiek mokykloje.
Vis dar jau jaučiate meistrų, dirbančių salone, poreikius?

Taip ir visai nenoriu to netekti, dirbu 10 dienų per mėnesį aptarnaudamas apie 100 klientų, tai ilgos mano dienos, bet noriu jausti klientų nuotaikas, salono pulsą. Aš iš viso nenoriu pasitraukti iš gyvo kirpėjo darbo, tad tam skirsiu visas savo jėgas. Dabar daug jaunų meistrų sako – negi aš ir būdamas 40 metų vis dar stovėsiu prie kėdės. Manau, kad tokia nuomonė klaidinga. Tokiems kirpėjams patariu kuo greičiau apsispręsti, ar šis darbas tikrai jiems. Juk kirpėjo profesija tokia, kad ir 60-metis būdamas turi dirbti, jei nori, kad darbas būtų rezultatyvus.
Ką patartumėte seminarą stebinčiam meistrui? Kaip kuo geriau įsisavinti informaciją?
Tai ne tik seminare svarbu, tuo reikia vadovautis visur – t. y. būti atviram ir leisti sau mokytis kažko naujo. Tai svarbu ir gyvenime, ir profesinėje srityje – nelikti su tuo trupučiu, ko esi išmokęs. Man 31 metai, 15 iš jų dirbu kirpėju ir kasdien ieškau kažko naujo. Dabar bandau klausytis jaunimo pamėgtos muzikos, kad galėčiau suprasti, kokios kryptys jiems įdomios, kad galėčiau pasiūlyti tai, kas jiems aktualu.
Žinoma, reikia nepamiršti, kad seminare informacijos bus daug, tačiau kiekvienas ateina su savo poreikiais: vienas fokusuojasi į kirpimus, kitas – į dažymus. Ir tai teisinga. Aš irgi taip darau, kai mokausi. Savo mokykloje meistrus raginu darbų schemas persipiešti – ne fotografuoti, taip jos tampa daug aiškesnės. Vis dėlto vieno teisingo kelio nėra, kiekvienas jį atranda savaip.

Rubrika: Įvykiai
Data: 2017 12 1
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas