© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Apie manikiūrą Lietuvoje ir už Atlanto

Lapkričio 29 d. Vilniuje specialiu UAB „Vitrina Pro“ kvietimu svečiavosi tarptautinė profesionalams skirtos nagų priežiūros kosmetikos „Orly“ ambasadorė iš JAV Carla Collier. Taip pat seminarai vyko Kaune bei Klaipėdoje, be to, kiekviename mieste buvo galima išvysti pristatomos saugios gelio sistemos „Orly Gelfx“ produktų, sužinoti apie „kvėpuojantį“ nagų laką, išmokti naujų nagų dailės paslapčių ir sužinoti daugybę naujienų. Stebėti trenerės darbo susirinko po daugiau nei 100 meistrų. Trenerė ne tik pristatė ir pademonstravo naujienas, bet ir papasakojo, kokias temas gvildena manikiūro specialistai.


Vis daugiau kalbate apie nagų sveikatą – tai aktuali tema?
Negaliu slėpti, kad gelinio lakavimo procedūros stipriai paveikė klientų nagus, tad priemonių gamintojai stengiasi tobulinti savo kuriamus produktus ir juos daryti kuo mažiau kenksmingus, išsaugoti nagų sveikatą. Nagų plokštelių dildijimas, pačių klientų pridaroma žala namie nusiimant ilgalaikį nagų laką (tiesiog nulupant jį nuo nagų)... Būtent dėl šių priežasčių akcentuojame savo kuriamus natūralius gaminius. Juk mūsų tikslas – ne pakenkti nagams, o juos išlaikyti sveikus, kad turėtume su kuo dirbti. Technologijos keičiasi, tobulėja ir visus norimus rezultatus galima pasiekti kur kas palankesniais nagams būdais. Žinoma, kartais tai gali daryti šiokią tokią įtaką paslaugų kainoms, bet klientai linkę rinktis sveikesnę alternatyvą, tad tai nėra problema.
Carla, kuo manikiūras JAV skiriasi nuo atliekamo Europoje?
Ten, iš kur esu kilusi, – Los Andžele šiuo metu vyrauja kuo minimalistiškesni manikiūro dizainai, klasikiniai subtilūs darbai, trumpi nagai, populiaru išskirti porą nagų kitokiu dizainu. Raudonojo kilimo manikiūrai mūsų didžiuosiuose renginiuose taip pat išsiskiria minimaliu klasikiniu stiliumi. Man asmeniškai susidarė įspūdis, kad Europoje galima išvysti kur kas daugiau nagų dailės, skirtingų nagų ilgių variacijų, įvairovės. Visame pasaulyje nagų tendencijos labai stipriai nesiskiria – manikiūro specialistai kalba viena kalba. Žinoma, turiu pripažinti – manikiūro meistrai Vidurio ir Rytų Europoje yra be galo talentingi – į tai nuolat atkreipiu dėmesį teisėjaudama nagų dizaino konkursuose. Mums, amerikiečiams, reikia kur kas daugiau treniruotis, kad prilygtume Europos meistrams. Manau – tai jūsų įgimtas talentas ir kruopštumas bei precizija. Tokį kruopštų ir „švarų“ manikiūrą mes, amerikiečiai, net vadiname rusiškuoju manikiūru. Tai reiškia ir itin kruopščiai nukarpytas bei pašalintas nagų odeles. Kas dėl odelių, JAV yra skirtingų nuomonių: vieni klientai bijo kraujo užkrėtimų ir odelių nekarpo, kiti – priešingai, tad meistrai prisitaiko prie žmonių pageidavimų.
Kokiomis dar veiklomis užsiimate?
JAV populiariam žurnalui „Nail Pro“ ne tik rašau straipsnius įvairiausiomis temomis, bet ir vertinu ten publikuojamus nagų konkursų dalyvių darbus. Rašau apie viską – nuo skulptūrinių nagų iki vyriško manikiūro. Lengvai nuvalomi lakai – viena aktualiausių temų šiuo metu, nes, kaip jau minėjau, rūpinimasis nagų sveikata vis auga. Nagų dailė ir nepakankamas šio meno įvertinimas, per maža kaina – tai taip pat aktuali tema. Nagų antspaudai, holografiniai (metalo efekto) pigmentai – manau, šios temos lygiai taip pat gvildenamos ir Lietuvoje bei visose kitose šalyse. Be to, vadovauju ir manikiūro salonui, kuriame porą dienų per savaitę ir pati priimu klientes, kad nepamirščiau įgūdžių. Man nėra nieko smagiau, kai klientai atsineša kuo įdomesnių nagų dizaino variantų ir aš turiu gerokai paplušėti, norėdama juos išgauti. Meistrui kurti vien „express“ manikiūrą pabosta, nėra ko slėpti. Na, o dauguma klientų šiais laikais neturi laiko sėdėti salone ir siekti to vienintelio, išskirtinio dizaino. Tad kiekviena proga pasireikšti – šventė man, kaip meistrei.

Rubrika: Įvykiai
Data: 2017 12 1
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas