© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Pedikiūras – estetinė procedūra ar problemų sprendimo būdas?

Vasarą moterys savo grožiu pradeda rūpintis dažniau nei įprastai. Šiuo šiltuoju metų laiku salonuose ypač padaugėja klienčių, norinčių susitvarkyti savo pėdas – juk vaikščiodamos paplūdimyje visos nori džiaugtis išpuoselėta jų oda bei nagais. Savo patirtimi apie nagų priežiūrą dalijasi šešerius metus pedikiūro meistre dirbanti Kristina Pekarskytė iš Vilniaus. Specialistė po kelerių metų darbo nagų priežiūros salone nusprendė dirbti savarankiškai ir prieš Kalėdas savo klientus pakvietė į nuosavą pedikiūro kabinetą. 

Kaip susidomėjote kojų nagų priežiūra?

Viskas susiklostė savaime. 2008 m. baigiau kosmetologijos kursus, kurį laiką dirbau kosmetologe. Tada pamažu pradėjau daryti ir pedikiūrą, tačiau nemokėjau sutvarkyti daugybės pėdų problemų: įaugusių nagų, suskilinėjusių kulnų, nuospaudų. Lietuvoje apie tai neradau tinkamos informacijos, todėl prieš trejus metus išvykau į Kijevą mokytis medicininio ir aparatinio pedikiūro. Grįžusi nuolat gilinau žinias įvairiuose seminaruose, mokymuose. Taip besimokydama supratau, kad pedikiūras yra sritis, kuri man labiausiai sekasi ir čia jaučiuosi geriausiai. 

Dažniausiai dirbate su probleminėmis pėdomis?

Moterys dabar patiria daug pėdų problemų – tik labai nedidelė dalis mano klienčių neturi jokių nusiskundimų. Jų yra labai įvairių – nuo mano minėtų įaugusių nagų, sutrūkinėjusių kulnų, nuospaudų iki nagų grybelio, prakaituojančių pėdų ar įvairių traumų, kurių metu buvo pažeisti nagai. Per pastaruosius ketverius metus pedikiūras stipriai pažengė į priekį, ištobulėjo technikos, atlikimo būdai, išsiplėtė pačių meistrų galimybės, todėl jis tampa jau labiau gydomąja nei estetine procedūra. Padedant meistrui, jau galima be vargo išauginti vėl gražų, lygų nukritusį nagą, o aparatinio pedikiūro metu be skausmo pašalinti suragėjusią odą, įtrūkimus, nuospaudas. Po taip atlikto pedikiūro oda mažiau šerpetoja, ilgiau išlieka lygi. Tačiau aparatu ne viską galima atlikti taip, kaip rankomis, todėl dirbdama taikau ir klasikinę techniką. Tik kiekvienam klientui individualiai parenkant tinkamiausią metodą ar derinant juos tarpusavyje galima užtikrinti geriausią rezultatą po procedūros. Bet, žinoma, visiškai pašalinti problemą įmanoma tik meistrui bendradarbiaujant su klientu – jeigu jis nesilaikys specialisto rekomendacijų, bėdos nuolatos atsinaujins. 

Kas kiek laiko reikėtų atlikti pedikiūrą?

Šį klausimą man dažnai užduoda klientės, tačiau aš visada sakau, kad tai priklauso nuo kiekvienos klientės poreikio ir finansinių galimybių. Jeigu pėdos probleminės, rekomenduojama procedūrą atlikti kartą į mėnesį, bet jeigu reikia tik estetinio pedikiūro, galima lankytis ir kas 5–6 savaites. 

Kokį pedikiūrą klientės renkasi vasarą? Ar pastebite tendencijų šioje srityje?

Žinoma, tendencijos visada yra, tačiau pedikiūrą klientės dažniausiai renkasi labai individualiai: derina jį prie savo aprangos stiliaus, gyvenimo būdo ar manikiūro. Pastebėjau, kad vasarą daug merginų pedikiūrą derina net prie basučių (juokiasi). Žinoma, viskas priklauso ir nuo klienčių amžiaus – jaunos merginos mielai renkasi ryškias neonines spalvas, vyresnėms patinka klasikinė raudona. Kaip ir praėjusiais metais, labai populiaru kojų nagus lakuoti baltai – prie saulėje įdegusios odos jie atrodo ypač gražiai.

Rubrika: Įvykiai
Data: 2018 5 15
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas