© 2019
LT LV
RUBRIKOS
„Naujų idėjų man reikia kaip oro...“

Saulėtą pirmadienio rytą atvykstu į Tauragę susitikti su Remigija Jasulaitiene – kirpėja ir grožio salono „Tavo stilius“ savininke. Apie kirpėjos profesiją specialistė svajojusi nuo pat vaikystės, todėl baigusi vidurinę mokyklą išvažiavo į Šiaulius mokytis plataus profilio kirpėjos amato ir niekada neabejojo dėl savo pasirinkimo – juk šioje srityje ji dirba jau daugiau nei 40 metų! „Galbūt kažkas ir gyvena įdomiau nei aš, bet visada žinojau, kad tai mano kelias“, – šypteli kirpėja. O aš, stebėdama šią energingą ir besišypsančią moterį, nujaučiu, kad ji tikrai turės, ką papasakoti.

Sėkmingo verslo strategija
Baigusi mokslus Šiauliuose, grožio specialistė grįžo į gimtąją Tauragę. Čia 20 metų dirbo Tauragės buitinio gyventojų aptarnavimo kombinate, o, sugriuvus Sovietų Sąjungai ir pasikeitus sistemai, pagaliau pasiryžo pradėti savo verslą. „Kirpyklą atidariau per savo 40-metį. Nuo to laiko mano gyvenimas tapo labai intensyvus, dešimt metų dirbau dieną naktį be jokių atostogų, – pasakoja Remigija. – Iš pradžių dirbau viena, pasikviečiau kartu dirbti tik geriausią Tauragės manikiūrininkę. Tačiau po trejų metų atsirado galimybė praplėsti salono patalpas, pajutau, kad viena visko nebesuspėju, pradėjau ieškoti kolektyvo.“ Moteris teigia visada turėjusi daug klientų ir juos tiek metų padėjo išlaikyti ne tik kokybiškas darbas, bet ir su visais žmonėmis puoselėjamas draugiškas santykis. „Aptarnavimo srityje grįžtamasis ryšys labai svarbus. Lietuviai mėgsta pastovumą, stengiasi visada lankytis pas tą patį meistrą, todėl jiems patinka, kai atsimeni jų vardus, pasidomi, kaip gyvena jų vaikai ir anūkai“, – tikina meistrė. Taip pat grožio salono savininkė per tiek veiklos metų sako supratusi, kokie dalykai svarbiausi pradedant verslą: „Svarbiausia vieta, kurioje įsikuri, tada medžiagos, su kuriomis dirbi, ar žmogui malonu palikti pinigus už paslaugą, kurią suteikei, o pats meistro darbas lieka tik ketvirtoje vietoje. Dabar prastai dirbančių specialistų nėra daug. Visi jauni žmonės, kurie tik pradeda dirbti, stengiasi, mokosi. Todėl, ar saloną pamėgs klientai ir verslas bus sėkmingas, dažnai lemia visai kiti dalykai“, – aiškina pašnekovė.

Reikli kolegė, bet ne vadovė
Nors Remigija jau trejus metus yra išėjusi į pensiją, tačiau savo salone praleidžia daug laiko ir viskuo rūpinasi pati. Savo kolektyvui moteris prisipažįsta esanti reikli: „Labai gerbiu savo klientus, vertinu jų laiką ir jaučiu didelę atsakomybę, todėl to paties reikalauju ir iš savo darbuotojų.“ Ir gyvenime, ir darbe specialistė sakosi esanti tikra strategė, visada siekianti to, ko užsibrėžia. „Aš mėgstu gauti tai, ko noriu. Tačiau visada stengiuosi siekti to ne piktai, agresyviai, o kalbėdamasi, prašydama. Visada sakau, kad jeigu nori ką nors gauti, turi pats duoti, todėl esu griežta ne tik savo darbuotojoms, bet ir sau pačiai.“ Meistrė priduria, kad labai svarbu ne tik kelti aukštus reikalavimus darbuotojams, bet ir palaikyti draugišką atmosferą salone. „Mūsų srityje vadovu būti beveik neįmanoma, nes kiekvienas žmogus yra asmenybė, ypač menininkai. Jiems nepatinka, kai nurodinėjama, aiškinama, ką daryti. Todėl nelaikau savęs vadove, greičiau esu reikli kolegė, draugė. Esu šalia, jeigu kirpėjai reikia patarimo, trūksta įgūdžių norimam rezultatui pasiekti. Visada stengiuosi su savo darbuotojais palaikyti draugišką ryšį, nes, kai esi draugas, gali ir patarti“, – šypsosi meistrė.

Vertina pastovumą
Moteris sako, kad gyvenime stengiasi nesiblaškyti ir labai mėgsta pastovumą: „Su vyru kartu esame daugiau nei 40 metų, savo profesine veikla užsiimu lygiai tiek pat, todėl ir bendradarbiauti mėgstu su tais pačiais žmonėmis.“ Prieš daug metų jos keliai susikirto su profesionalams skirtos kosmetikos platintojais Lietuvoje UAB „Gražvalda“. „Kai tik pradėjau dirbti savarankiškai, kosmetikos priemonių gaudavau iš Rygos. Vėliau atsitiktinai mano salone apsilankė Rita (Rita Savickienė, UAB „Gražvalda“ vadovė – aut. past.). Išsikalbėjome ir ji prasitarė, kad pradeda savo veiklą. Kadangi su Vilniumi man buvo patogiau dirbti nei su Ryga, pradėjome bendradarbiauti. Ir sėkmingai dirbame iki šiol. „Gražvalda“ – didelis mano džiaugsmas, į jų biurą visada važiuoju kaip į šventę“, – šypsosi. Moteris negaili gražių žodžių UAB „Gražvalda“ vadovei R. Savickienei: „Rita nuostabus, labai mylintis ir atsakingas žmogus. Grožio profesionalams ji atiduoda visą save.“ Ši įmonė yra ne tik moters partneris, tiekiantis priemones jos grožio salonui, bet kartu jie keliauja ir po įvairias parodas, susitikimus su kosmetikos gamintojais: „Mes labai daug esame keliavę kartu. Dalyvavome daugelyje Europos grožio parodų, tačiau didžiausią įspūdį palikusi kelionė – apsilankymas profesionalams skirtos kosmetikos „Alcina“ įmonėje ir jų gamykloje. Ši įmonė turi tvirtą šeimos pamatą, jų verslas perduodamas iš kartos į kartą, o man šie dalykai labai svarbūs ir artimi. Be to, turėjome galimybę stebėti, kaip kuriami jų kosmetikos produktai, kokia jų technologija, taip esu tikra, kad savo klientams parduodu tikrai kokybišką produktą.“

Tobulėti nenustoja
64-erių sulaukusi Remigija prisipažįsta, kad jau retai pati aptarnaujanti salono klientes, bet tai nesustabdo veiklios moters ir toliau gilinti žinias įvairiuose seminaruose ir mokymuose. „Aš tuo gyvenu, naujų idėjų man reikia kaip oro, todėl privalau pati pamatyti, sužinoti ir suprasti viską, kas atsiranda naujo grožio srityje, – juokiasi meistrė. – Anksčiau labai daug kur dalyvaudavau. Buvo laikas, kai nuvažiuodavau į 12 seminarų per metus, tačiau dabar jau esu pristabdžiusi tempą, nuvykstu tik į keletą „Gražvaldos“ organizuojamų seminarų.“ Šiais laikais nuolatinis tobulėjimas labai svarbus, todėl Remigija ne tik pati dalyvauja įvairiuose mokymuose, bet ir savo salone dirbančias specialistes skatina kuo dažniau vykti gilinti žinių. „Jos vyksta į Klaipėdoje organizuojamus seminarus, aš – į Vilnių, nes čia gyvena mano sūnus. Taip keičiamės informacija, pasidaliname, ką sužinojome naujo. Mūsų grožio salono sienos nėra nukabinėtos įvairiais diplomais, tačiau labai vertiname įgytas naujas patirtis“, – šypteli.

Šeima – svarbiausia
Remigija sako, kad, nors darbas ir užėmė didelę jos gyvenimo dalį, svarbiausia jai visada išliko šeima. Meistrė džiaugiasi, kad jos vyras visada skatino ją siekti savo tikslų. „Paprastai mūsų srityje labai daug neištekėjusių arba išsiskyrusių moterų, todėl man tikrai pasisekė, kad mano vyras pritarė tam, ką darau, suprato, padėjo. Net kai nusprendžiau kurti savo verslą, nė akimirkos nesudvejojo ir visada tikėjo, kad viskas bus gerai“, – pasakoja ji. Su sūnumi ir jo šeima specialistė taip pat palaiko itin artimus santykius ir, nors turi galybę veiklos, niekada nepraleidžia progos pabūti su savo anūkėmis: „Tauragė joms šventa vieta, čia jos praleidžia labai daug laiko. Nors atstumas tarp miestų gana didelis, labai stengiuosi kaip galėdama prisidėti, padėti.“ O kad neatsiliktų nuo anūkių, moteris dar randa laiko ir Trečiojo amžiaus universitete papildomai mokytis anglų kalbos. „Juk negali taip būti, kad jos mokės, o aš ne“, – nusijuokia. Moteris teigia, kad visa jų šeima yra šiek tiek darboholikai ir kiekvienas visada sau kėlė aukštus tikslus, tačiau net ir esant įtemptoms dienotvarkėms sugeba rasti laiko vienas kitam ir pabūti kartu.

Remigija yra puikus pavyzdys, kad net sulaukus garbingo amžiaus galima kuo puikiausiai žengti koja kojon su naujovėmis, nesustoti mokytis ir siekti savo tikslų. Ji moteris, kuria neįmanoma nesižavėti!

Rubrika: Įvykiai
Data: 2018 6 15
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas