© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Profesionalu gali būti bet kur

Visada gera sutikti žmogų, įsimylėjusį savo darbą. Būtent tokia yra Ligita Kuniauskienė – plaukų stilistė, Viešvilės miestelyje (Jurbarko r.) kurianti savo grožio oazę.

Nesiveržia į didmiestį

21 metus plaukų stiliste dirbanti Ligita sako, ilgai ieškojusi savo kelio, kol pagaliau supratusi, kad jos pašaukimas – kurti grožį. O tada jau ilgai nedvejojo ir tuoj susirado praktiką pirmoje privačioje kirpykloje Jurbarke. Ten moteris mokėsi kirpėjos amato ir, įgijusi pakankamai patirties, Viešvilėje atidarė ir pirmąją savo kirpyklą. Meistrė sako, kad keltis į didesnį miestą ir ten tęsti savo karjerą niekada neketino: „Aš čia gimiau ir užaugau, todėl niekur kitur gyventi ir nenorėjau. Klientų visada užteko, be to, ir dirbti mažame miestelyje daug patogiau – mano namai visai netoli grožio salono, jaučiuosi rami, nes vaikai, vyras gali bet kada pas mane užsukti, žinau, ką jie veikia, kaip jiems sekasi. Jeigu reikėtų dirbti dideliame mieste, toli nuo namų, būtų labai sunku dėl šeimos.

Vieta, pritraukianti žmones 100 km spinduliu

Ilgai dirbusi viena ir matydama, kaip auga klientų poreikiai, prieš penkerius metus Ligita ryžosi savo gimtajame miestelyje atidaryti erdvesnį saloną, kuriame paslaugas galėtų teikti ne tik ji, bet ir dar keturi grožio specialistai. Daug kas manytų, kad tai buvo labai rizikingas žingsnis, nes vieta, kurioje įsikuria salonas, yra vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių jo sėkmę bei populiarumą. Meistrė įrodė, kad tai netiesa ir įkūrė tikrai išskirtinę erdvę – LK grožio centrą. Kitą tokį saloną aplinkiniuose miesteliuose vargu ar būtų galima rasti. Čia užsukęs tikrai pamiršti, kad esi labai toli nuo didmiesčio. Klientų salone niekada netrūksta, bet, svarbiausia, kad didžioji dalis jų – ne vietiniai gyventojai, o, pasak Ligitos, žmonės, atvykstantys 100 km spinduliu iš visos Lietuvos. „Žmonės čia atvažiuoja pailsėti, pabėgti nuo savo rūpesčių. Salonas įsikūręs prie pat parko, todėl klientai gali išeiti į terasą, išgerti kavos, pasigrožėti nuostabiu vaizdu. Be to, man labai svarbu darbo kokybė. Šiais laikais tiek daug kirpyklų, todėl jaučiu didelę atsakomybę kiekvienai savo klientei. Juk jos galėtų rinktis vietinius meistrus, bet atvažiuoja būtent pas mane, todėl stengiuosi savo darbą atlikti nepriekaištingai.“ Meistrei svarbūs ir darbo principai: „Manau, meistro profesionalumą parodo jo požiūris į darbą ir pagarba klientui. Aš gerbiu jų laiką, ypač svarbiausių švenčių metu, kai kiekviena minutė suskaičiuota, todėl, jeigu reikia, keliuosi ir 4 val. ryto daryti vestuvinės šukuosenos arba 21 val. dar dažau klientės plaukus. Mano darbo valandos labai ilgos – po 13–14 val. per dieną, bet tai nė kiek nevargina. Jeigu jaučiu, kad trūksta poilsio, išeinu trumpų atostogų, o tada vėl grįžtu kupina energijos ir naujų idėjų“, – šypsosi plaukų stilistė.

Svarbu jausti pasaulio pulsą 

Specialistė teigia, kad jai labai svarbu žengti koja kojon su nuolat kintančia grožio industrija, išmanyti naujausias tendencijas bei technikas. Tačiau šių naujų žinių mieliau semiasi privačiuose mokymuose nei viešuose seminaruose: „Masiniuose renginiuose ne visada pavyksta gauti visą reikiamą informaciją, daug dalykų tiesiog užmiršti, o pasikvietęs profesionalą pravesti mokymus privačiai salono kolektyvui esi užtikrintas, kad galėsi jam užduoti šimtus klausimų ir visi gaus tiek dėmesio, kiek pageidaus.“ Specialistė neapsiriboja vien Lietuva ir savo žinias ne kartą vyko gilinti į užsienį – Maskvos akademijoje baigė stilistų kursus,       vyko į stažuotes Barselonoje, Milane ir Romoje. „Į Maskvą vykau, nes, dirbdama su klientais, supratau, kad, norint būti geru meistru, neužtenka vien išmanyti kirpėjo amatą. Reikia suprasti, kaip spalvos keičia kiekvieną žmogų, mokėti priderinti šukuoseną prie aprangos stiliaus. Į Lietuvą naujovės ne visada ateina laiku, todėl darbinės kelionės labai naudingos. Jos padeda užčiuopti pasaulio pulsą, pamatyti, kuo gyvena kitų šalių meistrai.“ Moteris ne tik pati nuolat tobulinasi, bet ir mielai savo žiniomis dalijasi su kitais. „Dauguma salonų nenoriai priima praktikantus, o man visada malonu pasidalyti savo patirtimi, todėl mūsų grožio centre praktikuojasi daug būsimų grožio specialistų. Dabar jau iš karto galiu pasakyti, ar mokinys sugebės dirbti šį darbą, ar ne. Kartais tai matyti net iš jo rankų judesių. Bet svarbiausia – ar jis sugeba įsiklausyti į klientą ir įsivaizduoti, kaip turėtų atrodyti galutinis rezultatas po suteiktos paslaugos.“ 

Sustoti net neketina

Nors grožio srityje meistrė sukasi daugybe metų ir savo vardą jau yra užsitarnavusi, tačiau ji net neketina sustoti, o ateityje jau suplanuoti ir grožio verslo plėtros darbai: „Jau esame numatę šalia grožio salono įrengti baseiną, masažo kabinetus, banketų salę. Norėtųsi šią vietą paversti nedideliu SPA, kur žmonės galėtų atsikvėpti nuo savo rūpesčių ir miesto šurmulio“, – savo planus atskleidžia pašnekovė. 

Rubrika: Įvykiai
Data: 2018 1 14
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas