© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Lietuviai parodoje „Swedish Barber Expo“

Jau ketverius metus rugsėjo 1-ąją Švedijoje švenčiama Pasaulinė barzdos diena (World beard day). 2017 m. šia proga pradėta organizuoti barber’iams skirta paroda „Swedish Barber Expo“. Čia apsilankė ir profesionali barber'ė, kirpimo mašinėlių „Wahl Pro“ technikė Karolina Ūžaitė. Ji pasakoja, kad šiais metais parodoje vyko 4 demonstraciniai pasirodymai ant scenos, 9 skirtingi workshop’ai, ekspozicijų salėje buvo galima susipažinti su žymiausiais prekių ženklais, skirtais barber’ių industrijai, o vakare atsipalaiduoti Pasaulinei barzdos dienai skirtoje šventėje. Joje ne tik skambėjo roko muzika, bet ir vyko barber’ių čempionato finalistų kova, paskelbti  4 nominacijų nugalėtojai. Specialistė mielai sutiko su mumis pasidalinti įspūdžiais iš šio įspūdingo renginio. 

„Swedish Barber Expo“ dalyvavote ne tik kaip žiūrovė? 

Taip, čia buvau ne tik žiūrovė, bet ir pirmą kartą pristačiau savo darbą didelei užsienio auditorijai. Organizatoriams mane pasiūlė švediško prekės ženklo „Wahl Pro“ ambasadorius Kenneth Johnsson su kuriuo 2017 m. dalyvavome „Wahl Pro“ ambasadorių mokymuose Vokietijoje. Šis kvietimas man yra didelė garbė ir įvertinimas, nes be manęs scenoje buvo pasirodė tik 7 meistrai iš JAV, Brazilijos, UK, Norvegijos ir Ispanijos. Taip pat su kolegomis iš užsienio buvome barber’ių čempionato teisėjai. Jame kovėsi 5 dalyviai iš Švedijos, kurie pavasarį vykusiuose pusfinalio turnyruose nugalėjo 65 pretendentus ir pateko į čempionato finalą.  

Kaip sekėsi suvaldyti jaudulį prieš pasirodymą?

Iš tiesų užlipti ant scenos, suvaldyti rankų drebėjimą kerpant ir sklandžiai kalbėti angliškai pareikalavo daug darbo su savimi. Buvo akimirkų, kai atrodė, kad pamirštu ne tik anglų kalbą, bet ir kaip lietuviškai galvoti. Tačiau viskas pavyko puikiai, susitvarkiau! Nuo scenos nulipau ir pagalvojau: „Nu šaunuolė, nenualpai!“, o tada jau su plačia šypsena ruošiausi kitam seminarui. 

Kas labiausiai įsiminė iš šio renginio?

Vien buvimas, darbas kartu su tokia nepakartojama komanda yra vienas įspūdingiausių įvykių mano gyvenime. Barber’iais išties netampama – jais gimstama. Visi jie yra charizmatiškos ir ypatingos asmenybės, o kai jų susirenka tiek daug vienoje vietoje – įvyksta kažkas wow! Labai patiko „Swedish Barber Expo“ organizatorių pasirengimas – didžiausias Stokholme naktinis klubas, esantis po Tele2 arena, buvo paverstas į didelį barbershop’ą. Net patalpose, kuriose vedėme seminarus, buvo sudėtos medinės grindys, pasirūpinta kiekviena interjero detale, kad tik būtų sukurta tinkama atmosfera. Vakare labai įspūdingai atrodė 200 barzdočių įžygiavimas švęsti pasaulinės barzdos dienos.

Su kokia komanda vykote į Stokholmą?

Labai didelio palaikymo sulaukiau iš savo kolegų, barber’ių aljanso narių Dianos Rajeckaitės, Elidijaus Rajecko, Lauros Zaleckienės, Justinos Jelinskės ir Pauliaus Venckaus. Jie atvyko ne tik pamatyti šito įspūdingo renginio, pasisemti idėjų, praplėsti akiratį, bet ir labai palaikė mane.

Rubrika: Įvykiai
Data: 2018 9 14
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas