© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Šventinis dekoras grožio salone

Kaip nesuklysti ir tinkamai papuošti saloną gražiausioms metų šventėms pataria floristas dizaineris, floristikos studijų „Floristai ant ribos“ Vilniuje ir Kaune įkūrėjas Antanas Mažonas.

Į ką būtina atkreipti dėmesį renkantis kalėdines dekoracijas grožio salonui?

Kaip ir bet kurių visuomeninių erdvių, dekoracijos turi derėti prie grožio salono interjero. Dekoro sprendiniai labai skiriasi moderniame ir klasikinio stiliaus interjere. Pirmu atveju turėtų vyrauti švarios, tvarkingos formos, lakoniškos medžiagos, galima naudoti neįprastas spalvas. Tuo tarpu klasikinį interjerą rekomenduoju puošti tradiciniais Kalėdų atributais: raudonais kaspinais, kalėdiniais žaisliukais, aukso spalvos detalėmis. Kitas svarbus dalykas dekoruojant grožio saloną – patogumas. Dekoracijos turėtų netrukdyti nei klientams, nei darbuotojams. Kirpimo zonoje reikėtų vengti labai statiškų paviršių, kurie traukia dulkes, plaukus, nenukrauti dekoracijomis prie kurio dirba meistras ir pan.  

Kokias dekoracijas patartumėte naudoti – gyvus augalus ar dirbtines medžiagas?

Nerekomenduoju grožio salone puošti natūralios eglutės, jeigu norite gyvos medžiagos, siūlau rinktis kenį. Jis atrodo ir kvepia kaip eglutė, tačiau jo spygliai yra minkštesni ir taip greitai nenubyra. Tačiau ir jis per sezoną šiek tiek pasikeičia – padžiūsta, pašviesėja, tampa trapesnis. Jeigu tokios transformacijos nepatinka galima naudoti dirbtines dekoracijas, tačiau jos, ypač jeigu yra imituojami gyvi augalai, turėtų būti labai kokybiški. Primityvios plastikinės girliandos ar eglutės niekada neatrodys gražiai ir skoningai. Tuomet geriau atsisakyti dirbtinių elementų ir šventinę  nuotaiką kurti naudojant aksesuarus – kalėdinius žaisliukus, lempučių girliandas, vazas, žvakides, krištolą, aukso spalvos elementus.   

Kaip dažnai turėtų būti keičiamas dekoras grožio salone?

Viskas priklauso nuo noro, fantazijos ir turimo biudžeto. Nėra tokios taisyklės, kad kalėdinės puošmenos kiekvienais metais privalo būti skirtingos. Vieni grožio salonai savo dekorą keičia kasmet, nes akcentuoja atsinaujinimą, dekoracijos jiems tampa tarsi tam tikras savęs viešinimo elementas. Kiti salonai, ypač jeigu tai yra klasikinio stiliaus erdvės, vieną kartą investavę į tinkamą dekorą, gali drąsiai jį naudoti kelis metus iš eilės.

Vitrinų puošimas – ar tai svarbu?

Mano nuomone tai labai svarbu – juk tai būdas atkreipti naujų klientų dėmesį, paskatinti juos apsilankyti salone, tad aš visada siūlau nebijoti ir drąsiai pažvelgti į eksterjero dekorą. Šventiniu laikotarpiu būtina nepamiršti šviesos ir lempučių – tai yra vienas pagrindinių kalėdinių atributų. Dažnai dekoruojant įvairių erdvių išorę susiduriu su problema, kad patalpos neturi elektros lauke, todėl grožio salonų savininkams ar dar tik planuojantiems kurti grožio paslaugų verslą, siūlau pasirūpinti elektros įvadu į lauką – šventiniu laikotarpiu to tikrai prireiks.

 

Šventinių dekoracijų tendencijos pagal A. Mažoną: 

Klasika. Tradicinės, amerikietiško tipo kalėdinės dekoracijos, kuriose vyrauja raudona, auksinė ir žalia spalvos, niekada nesensta ir kiekvienais metais išlieka aktualios. 

Gamtiška, natūrali tema.  Ši tendencija kartojasi jau ne pirmą kartą, tačiau šiais metais ji yra kiek sunkesnė, labiau prigesinta, vyrauja daugiau juodų matinių paviršių, žemės tonų. Naudojamos iš medžio, fanieros pagamintos dekoracijos, pavyzdžiui, ne ažūriniai, o mediniai žaisliukai.

Prabangioji tema.  Šiais metais naudojami nuosaikesni elementai –  marmuras, sendintas auksas, perlai, krištolas. Taip pat naudojami aksono, odos, kailio elementai. Toks dekoras yra gausus, prabangus, tačiau nėra iššaukiantis, žėrintis deimantais ir ryškiai auksine spalva. 

Eklektika. Tai labai įdomi ir drąsi tema. Joje dominuoja ryškios, nėįprastos spalvos – flamingo rausva, citrininė geltona, žydra, turkio spalvos. Daug stiklo ir ryškių akcentų. Tokios dekoracijos skirtos tikrai ne kiekvienam ir yra mažiausiai pritaikomos kitais metais. Tačiau tiems, kam pabodo klasikinės Kalėdos ir savo grožio salone nori kažko naujo ir neįprasto – ši tema puikiai tiks. 

Rubrika: Įvykiai
Data: 2018 11 14
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas