© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Grimuotojos darbas J. Statkevičiaus kolekcijos pristatymo užkulisiuose

Mados kolekcijos pristatymas – iššūkis ne tik dizaineriui, bet ir grožio specialistui. Didelė komanda stengiasi sukurti tokią modelių išvaizdą, kuri tobulai atskleistų demosntruojamą rūbą, o žiūrovų dėmesį prikaustytų iki paskutinės pasirodymo akimirkos. Praūžus įspūdingam Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymui, nepraleidome progos pakalbinti ilgametę dizainerio komandos narę, grimo meistrę Liliją Bytautaitę.

Su J. Statkevičiumi dirbate nuo pat pirmos jo kolekcijos. Kaip jūs susipažinote?

Nežinau, ar tai buvo pirma jo kolekcija, bet su Juozu pradėjome dirbti per jo diplominio darbo pristatymą. Mūsų keliai susikirto Lietuvos valstybiniame akadeniame dramos teatre. Juozas tuo metu kūrė kostiumus spektakliui „Orkestras“, o aš buvau neseniai teatre pradėjusi dirbti grimuotoja.

Ko Juozas reikalauja iš grimuotojų? Ar jums duodama kūrybos laisvė?

Juozas kurdamas kostiumus, jau aiškiai žino koks turi būti bendras modelių įvaizdis, todėl pačioms grimuotojoms spręsti kokį makiažą atlikti nelabai pavyksta. 2-3 savaitės prieš kolekcijos pristatymą, vyksta pirmieji pasitarimai, makiažo bandymai, tačiau dizaineris nesukviečia visu grimuotojų ir neaiškina, ką joms daryti. Tai jau mano pareiga – aš perduodu dizainerio viziją visai komandai ir rūpinuosi techniniu makiažo išpildymu, sprendžiu kaip per trumpą laiką įvykdyti sumanymą. 

Kas svarbiausia kuriant makiažą mados pristatymuose?

Pagrindiniai akcentai, žinoma, yra akys, lūpos. Pristatymo metu modelius nuo žiūrovų skiria gana didelis atstumas, prisideda apšvietimas, todėl makiažas nebūtinai turi būti labai kruopščiai atliktas. Svarbiausias yra bendras įspūdis. Modelis turi būti gražus, tačiau jo asmeniniai bruožai nėra akcentuojami, juos stengiamės suvienodinti. Vienam modeliui paruošti turėjome vos 20-30 minučių, todėl čia labai svarbu atlikimas, greitis ir švara.

Ar kosmetikos kokybė yra svarbi tokiame renginyje?

Be abejonės, kosmetikos priemonės turi būti kokybiškos. Šio pristatymo metu visi grimuotojai naudojo prekės ženklo „Nauve“ kosmetiką. Dirbti su vienoda kosmetika nėra lengva – juk visi meistrai įpratę naudoti skirtingas priemones. Grimuotojai per labai trumpą laiką turėjo susipažinti su naujais produktais, jų savybėmis, tačiau vistiek atlikti kokybišką darbą. Pirmosios manekenės ir buvo tie bandomieji variantai ant kurių grimuotojos išbandė produktus, tačiau visos su šiuo iššūkiu susidorojo tiesiog puikiai – tai tik įrodė jų profesionalumą. 

Kokie makiažo įvaizdžiai šiemet kuriami?

Šiame pristatyme buvo kuriami 4 skirtingi makiažo įvaizdžiai: natūralus, švelnių, pastelinių spalvų makiažas; neutralus vyrų makiažas; ryškus įvaizdis, jame šešėliai ir lūpų dažai buvo parinkti pagal rūbo spalvą bei tamsus makiažas, kuriame dominavo juodos akys ir tamsios lūpos. Kai kuriems modeliams buvo atliekamas šlapio efekto makiažas, išgauti dramatiškesniam, seksualesniam įvaizdžiui. Renginio užkulisiuose dirbo maždaug 20 grimuotojų, buvome susiskirsčiusios grupėmis ir kiekviena kūrėme tam tikrą vieną įvaizdį.

Rubrika: Įvykiai
Data: 2018 11 14
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas