© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Papuošalai vyrams – tabu ar neatsiejama įvaizdžio dalis?

Apie vyriškų aksesuarų tendencijas kalbiname žinomą stilistę Agnę Gilytę, neseniai Vilniuje atidarusią rinktinių papuošalų parduotuvę „BIŽU by Agnė Gilytė“ (www.bizu.lt).

Pastaruosius metus vyrai itin susirūpino savo išvaizda – sparčiai populiarėja barbershop’ai, vyrams siūloma vis daugiau grožio paslaugų, kosmetikos produktų. O kaip papuošalai? Ar vyrai juos įsileidžia į savo garderobą?

Tikrai džiaugiuosi, kad pagaliau ir vyrai pradėjo labiau atkreipti dėmesį į savo išvaizdą. Kalbant apie vyriškus aksesuarus, mano nuomone, vyrai dar ne tiek daug sau leidžia, kiek galėtų. Tačiau jų apranga tikrai keičiasi ir vyrus šiuo metu galima suskirstyti į tris grupes pagal jų stilių. Pirmajai priklauso ta dalis vyrų, kurių apsirengimui didelę įtaką turi darbas. Jie privalo visada vilkėti kostiumą ar specialią darbo aprangą, jų laisvalaikio stilius yra šiek tiek apleistas. Antrosios grupės darbas neįpareigoja, pavyzdžiui, freelancer’ių, todėl jų apranga yra tiesiog patogi, labiau laisvalaikio stiliaus. Trečioji dalis vyrų – tie, kuriems išvaizda, stilius padeda atskleisti savo asmenybę. Daugelis jų lankosi barbershop’uose, seka mados tendencijas. Šie vyrai labiausiai linkę eksperimentuoti savo apranga, išgirsta kas yra madinga ir išdrįsta tai pritaikyti sau. 

Kokie papuošalai šiuo metu yra aktualūs, be jau įprastų vyriškų atributų – laikrodžio, sąsagų ir kt.?

Vyrai pradėjo nešioti daugiau apyrankių. Pagal tendencijas, vyrų aprangoje atsiranda sagės, į madą grįžta kaklaraiščio segtukai. Šie keli aksesuarai puikiai pagyvina aprangą, bet nepaverčia vyro saldžiu puošeiva. Vyrams nešioti papuošalus iš tiesų nėra lengva. Visų pirma, jie bijo atrodyti per daug nestardartiškai, ekstravagantiškai (o linija tikrai labai plona) ir būti patraukti per dantį aplinkinių. Taip pat kitas dalykas – vyrai prasčiau susigaudo mados kontekste nei moterys. Dažnai nutinka, kad klasikinio mąstymo vyrai pradeda nešioti tam tikrą aksesuarą tik tuomet, kai jis jau nukeliamas nuo pjedestalo (juokiasi). 

Visa vyrų mada vystosi lėčiau nei moterų, o ypač ta, kuri ateina iki mūsų kasdienybės, ką vyrai nešioja kasdien. Todėl kalbant apie vyriškų aksesuarų tendencijas, siūlyčiau į tai pažiūrėti šiek tiek plačiau: pagrindinė tendencija yra ta, kad apskritai atsiranda toks dalykas kaip vyriškas papuošalas, į juos atkreipiamas vis didesnis dėmesys.

Kaklo papuošalai – ką manote apie juos?

Kaklo papuošalai yra labai madingas akcentas vyro aprangoje, ypač šiais metais. Tačiau tai laikyčiau labiau šiltojo sezono aksesuaru, kai aprangoje nėra tiek daug sluoksniavimo ir galima vilkėti tik marškinėlius. Šiuo metu aktualūs pakabukai, kryželiai, kaklo papuošalai su etnomotyvais, įvairūs amuletai, monetos, kiti simboliniai ženklai. Populiarėja ir daugiasluoksniai kaklo papuošalai, tačiau juos, žinoma, labiau renkasi jauni vaikinai nei brandūs vyrai. 

Kokios medžiagos dominuoja vyriškuose papuošaluose? Jiems svarbu nešioti tik kokybiškus, brangius daiktus, o gal  mielai renkasi  ir bižuteriją?

Tie vyrai, kurie nešioja papuošalus, mielai renkasi ir juvelyriką, ir bižuteriją. Iš bižuterijos, vyrai dažniausiai renkasi odos, medžio dirbinius, žalvario papuošalus. Beje, žalvaris, nors ir yra dažniausiai siejamas su senoviniais, etno papuošalais, šiuo metu yra ypač moderni žaliava. Iš žalvario dengiant jį kitu metalu – auksu ar sidabru – sukuriami iš tiesų madingi, modernūs gaminiai. Rečiau vyrai renkasi akmenis – tokie papuošalai yra ryškesni, labiausiai traukiantys aplinkinių akį. Vyrai labiau mėgsta subtilesnius, nuosaikesnius aksesuarus.  Mano jau minėtos sagės, taip pat nebūtinai turi būti puoštos kristalais – galima rinktis odinę, tekstilinę sagę, kuri atrodys tikrai vyriškai. 

Na, ir pabaigai, ką patartumėte vyrams, norintiems pagyvinti savo aprangą keliais naujais papuošalais?

Siūlau nebijoti derinti skirtingų metalų ir materijų – tai gali būti auksas ir sidabras, oda ir medis, stiklas ir plastikas. Jeigu vyras nešioja geltono aukso vestuvinį žiedą tikrai nebūtina, kad ir kiti papuošalai būtų auksiniai. Svarbiau yra stilistinis, emocinis daiktų derėjimas. Stebėdama stipriąją lytį pastebiu, kad daugiausiai stiliaus klaidų pasitaiko ne pasirenkant konkretų aksesuarą, o derinant jį prie savo aprangos. Dažnai vyrai nusiperka arba gauna dovanų vieną papuošalą ir tiesiog nešioja jį kasdien, nekreipdami dėmesio į bendrą savo įvaizdį. Todėl kartais nuolatos nešiojamas papuošalas puikiai papildo aprangą, o kai kada visiškai nedera. 

 Vis dėlto pagrindinis mano patarimas – tiesiog nebijoti puoštis. Nė vieno vyro vyriškumui dar nepakenkė keli smagūs akcentai, pavyzdžiui  amuletas ant kaklo ar odinė apyrankė, sidabrinė grandinėlė šalia stilingo vyriško laikrodžio. Svarbu, kad aksesuaras būtų ne tik gražus ir kokybiškas – jis privalo atspindėti vyro asmenybę ir jo gyvenimo būdą.

Rubrika: Įvykiai
Data: 2019 1 14
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas