© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Vyras aptarnavimo srityje

Lietuvoje vyrai vis labiau užkariauja grožio rinką, nors vos prieš kelis dešimtmečius tai atrodė tiesiog neįmanoma. Ko tikimasi iš aptarnavimo srityje dirbančio vyro ir kaip jis turėtų bendrauti su skirtingų lyčių klien­tais, klausiame žurnalisto, rašytojo ir etiketo spe­cialisto Giedriaus Drukteinio.

Senojoje tradicijoje užsienyje ir XIX a. vid. Lietuvoje aptarnavimo srityje – kirpyklose, siuvyklose – dominavo vyrai. Sovietmečiu, regis, šios tradicijos mūsų šalyje neliko, tačiau pastarąjį dešimtmetį vyrai pamažu ir vėl grįžta į šią sferą. Kokios priežastys tai nulėmė?

Istoriškai tokių profesijų veiklą reglamentavo viduramžiais susiformavę cechai, į kuriuos, žinia, moterys tiesiog nebuvo priimamos. Savo gulbės giesmės jos sulaukė per abu pasaulinius karus – vyrams mirkstant apkasuose ir mušantis dėl kokio nors Charkovo, moterys stojo prie gamyklų konvejerių ir pradėjo dominuoti anksčiau išimtinai vyriškomis laikytose veiklos srityse. Sovietmečiu visi rimti siuvėjai ir kirpėjai žydai repatrijavo į Izraelį, siuvėjo ir kirpėjo profesijos tarp vyrų pasidarė nemadingos, nes visi norėjo vairuoti sunkvežimius ir skristi į kosmosą, tad vyrai tiesiog išmirė... O jų sugrįžimo priežastys paprastos – kūrybinis darbas, geri pinigai, kodėl gi ne?

Jūs daug kalbate apie vyrų etiketą, džentelmeniškumą. Kaip tai turėtų išryškėti aptarnavimo srityje dirbančio vyro elgesyje bendraujant su klientais?

Iš vyro žmonija visada tikisi stiprybės, kompetencijos ir apsaugos.

Kaip manote, ar dėl to, kad vyrų grožio srityje yra mažiau, jiems atleidžiamos didesnės klaidos? Susidaro įspūdis, kad vyras specialistas jau savaime yra labiau vertinamas nei tokią pačią kvalifikaciją turinti moteris.

Pradžiai, jei jau vyras užsiima tokia profesija, vadinasi, jis turėjo pademonstruoti dvigubai didesnį ryžtą tokiu tapti nei moteris. O tai psichologiškai labiau ramina bet kurį klientą. Be to, visuomenėje gajus stereotipas, kad dauguma kirpėjų vyrų yra gėjai, o tai, nepaisant visos mūsų juodašimtiškos ksenofobijos, vis dėlto taip pat ramina, nes gajus ir stereotipas, kad gėjai apdovanoti išskirtine vaizduote ar stiliaus pojūčiu.

Moteris ne visada jaučiasi jaukiai lankydamasi pas vyrą specialistą ir jo pasakyta, nors ir nepikta, kritika apie moters išvaizdą gali įžeisti daug labiau. Kokių taisyklių vyras turėtų laikytis aptarnaudamas moterį?

Bet kuri moteris puošiasi kam? Tam, kad patiktų vyrui, deja. Todėl vertingiausias patarimas iš vyro – ar vyrams tai patinka.

Komplimentas, šypsena, nekaltas flirtas – kur yra etikos ribos?

Viskas leidžiama iki tos ribos, kai tai pradeda žeisti kito žmogaus interesus ar asmeninę erdvę. Visi jūsų išvardyti dalykai patinka be išimties visoms pasaulio moterims, net Lietuvos Prezidentei.

Vyrui būti aptarnautam tos pačios lyties specia­listo kartais taip pat yra nelengvas iššūkis. Kaip teikti paslaugą, kad ji būtų kuo mažiau susijusi su lytimi?

Kaip sakydavo antikos išminčiai – visos bėdos yra tik galvoje. Jei kažkam nemalonus kito vyro prisilietimas (pavyzdžiui, nebūtinai kirpėjo, juk gali būti ir dantistas ar masažuotojas?), visada galima paprašyti pakeisti paslaugos teikėją. Žeidžia, žinoma, tačiau tas, kas moka pinigus, visada teisus ir jo pageidavimas mums yra įstatymas.

Jei galima asmeniškai: jums pačiam labiau patinka patekti į kirpėjo ar kirpėjos kėdę?

Moters, be abejo. Visada malonu žinoti, kad Tavimi rūpinasi moteris...

Rubrika: Įvykiai
Data: 2019 1 14
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas