© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Jei nori ką nors pakeisti, turi pradėti nuo savęs

Julius Sadauskas – 24 metų barberis, Klaipėdoje atsidariusio „Lusca Barbershop by Depot“ vadovas ir prekės ženklo „Depot“ ambasadorius Lietuvoje. Jaunas vaikinas savo pavyzdžiu rodo, kad net didžiausios kliūtys netrukdo pasiekti tai, ko iš tikrųjų trokšti.

Kelias svajonės link

Pasak Juliaus, kirpimais jis susidomėjo dar paauglystėje, tačiau keletą mėnesių pasimokius kirpėjo amato Klaipėdos profesinėje mokykloje mokslus teko mesti: „Patyriau sunkią traumą, dvejose vietose lūžo stuburas. Pusę metų gulėjau prikaustytas prie lovos ir gydytojai abejojo, ar dar kada nors galėsiu būti kirpėjas, – savo patirtimi dalijasi meistras. – Tas laikotarpis buvo visiškas dugnas mano gyvenime. Vienintelė veikla, kuri man iš tikrųjų teikė malonumą tapo nepasiekiama svajone. Vis dėlto atradau jėgų nepasiduoti, nustojau savęs gailėtis ir galiausiai pasakiau sau: „Jeigu reikės kirpti invalido vežimėlyje, aš taip ir darysiu“. Įdėjau labai daug pastangų, kad galėčiau atsistoti ant kojų. Po ilgos reabilitacijos sveikata po truputį pradėjo taisytis ir vėl atsirado viltis dirbti mylimą darbą. Į profesinę mokyklą nusprendžiau nebegrįžti – pradėjau lankyti kirpėjų kursus. Tačiau juos pabaigęs supratau, kad nieko nemoku (juokiasi). Vyriškų kirpimų mokymų lygis buvo gana žemas, mane domino senasis barberių amatas, norėjau ne tik kirpti, bet ir tvarkyti barzdas. Lietuvoje barbershop‘ų tuo metu dar nebuvo, todėl užsienis pasirodė vienintelė galimybė tobulėti.“

Susitikimas su „Depot“

Iš Mažeikių kilęs vyriškų kirpimų meistras savo stažuotei pasirinko Tountono miestelį, Didžiojoje Britanijoje. Ten vaikinas pusę metų dirbo britų barbershop‘e, maždaug metus buvo mokiniu turkų, kurdų salonuose.  Nors talentingam barberiui netrūko pasiūlymų pasilikti užsienyje, Julius sako, kad tokių minčių niekada neturėjo ir po maždaug pusantrų metų praleistų užsienyje grįžo į Lietuvą. Išbandęs savo jėgas Vilniuje, vaikinas sako, galiausiai supratęs, kad Klaipėda yra būtent ta vieta, kurioje jis iš tikrųjų nori dirbti ir kurti. „Kirpėjui bet koks vietos pakeitimas yra tarsi nauja pradžia– vėl iš naujo tenka suburti savo klientų ratą, pradėti dirbti lyg nepatyrusiam meistrui. Nepaisant to, vistiek nusprendžiau grįžti į Klaipėdą. Čia įsidarbinau viename barbershop’e, vedžiau mokymus pradedantiesiems kirpėjams. Tada ir įvyko mūsų susitikimas su „Depot“. Jie kaip tik ieškojo meistro, kuris atstovautų jų kompaniją Lietuvoje. Apie mane išgirdęs „Depot“ vadybininkas, pakvietė į darbo pokalbį ir aš mielai sutikau, nors iš pradžių nelabai suvokiau kokios tai pareigos, ir ko iš manęs bus tikimasi, – nusijuokia specialistas. – Tačiau visos abejonės išsisklaidė pasikalbėjus su prekės ženklo komandos nariais – greitai radome bendrą kalbą, jiems patiko mano darbas, patirtis ir pasiūlė tapti jų ambasadoriumi. Užimti šią poziciją man yra didelis įvertinimas, nes esu vienintelis meistras atstovaujantis šį prekės ženklą Lietuvoje. Dirbu ne tik kaip ambasadorius, bet ir technologas. Pristatau kirpėjams produktus, išmanau jų sudėtį, taip pat vedu „Depot“ organizuojamus mokymus, važinėju po Lietuvą. Man patinka bendradarbiauti su šia kompanija, nes galiu ne tik mokyti kitus, bet ir pats tobulėti – dalyvavau mokymuose Italijoje, ten asmeniškai mokiausi iš pasaulinio lygio meistro Alberto Cordoba, ateityje nusimato dar daugiau stažuočių.“ 

Salono įdėją įkvėpė Klaipėda

Spalio 6 d. duris atvėrė Juliaus vadovaujamas „Lusca Barbershop by Depot“. „Atidaryti nuosavą barbershop‘ą nebuvo mano pagrindinis tikslas – labiausiai norėjau susitelkti į dėstymą, darbą su kirpėjais. Tačiau dirbant kituose salonuose, manęs netenkino kai kurie aspektai, tokie kaip higienos normų nesilaikymas. Pavyzdžiui, pas mus nėra reikalavimo skutimo metu naudoti pirštines, o tai gali lemti užkrečiamų ligų plitimą. Žinoma, negaliu kaltinti tų salonų savininkų – Lietuvoje tiesiog dar nėra tokių aukštų reikalavimų, kokie yra taikomi užsienyje.“ – aiškina J. Sadauskas. „Nurodinėti kitiems, kaip jiems valdyti savo verslą negalėjau, todėl privalėjau pats susikurti savo darbo erdvę. Barbershop‘o idėją padiktavo pats miestas – čia taikome jūrinę tematiką, salone daug su jūreivininkyste susijusių sendaikčių, savo klientus vaišiname romu, o Jūreivystės aukštosios mokyklos studentai gauna specialias nuolaidas. Ir pats salono pavadinimas „Lusca“– tai lotyniškas žodis, reiškiantis mitinę būtybę aštuonkojį. Savo salone klientus pratinu prie šiek tiek kitokių paslaugų, kurios Lietuvoje dar yra naujiena – skutimą karštais garais bei ozoną su kvapų terapija, ausų plaukų šalinimą ugnimi. Mūsų šalies barbershop‘ų savininkai yra šiek tiek konservatyvūs, pasilieka prie tradicinių darbo metodų ir vengia pokyčių, o aš manau, kad šiuolaikinės technologijos leidžia mums savo darbą atlikti dar geriau. Pavyzdžiui, lietuviai turi labai jautrią odą, todėl tradiciškai naudojami karšti rankšluosčiai ne visada padeda, poros neišlieka atvertos pakankamai laiko. Skutimo su karštais garais ir ozonu metu poros išlieka atvertos maksimalų laiką – dėl to nesijaučia dirginimo. Vis dėlto ir patys klientai dar nėra pasiruošę priimti kai kurių paslaugų – depiliacija vašku nuo veido srities jiems vis dar atrodo moteriškas dalykas.“ – juokiasi meistras. 

Tikslas – kelti barberių kultūrą į kitą lygmenį

Meistras atviras –  barberiai yra rimti konkurentai įprastiems kirpėjams, ypač moterims. „Jos tą jau puikiai jaučia, – sako barberis. – Dėl to seminaruose sulaukiu labai daug moterų. Jos supranta, kad jau nebėra vienintelės šioje srityje. Atsiranda daug talentingų vyrų, kurie kelia vyriškų kirpimų sritį į aukštesnį lygmenį ir stengiasi neatsilikti.“ Paklaustas apie tolimesnius karjeros tikslus, Julius nusišypso, kad šis darbas jam tuo ir įdomus, kad tobulėjimas čia niekada nesibaigia – nors jau kerpa beveik 10 metų, pats veda mokymus, tačiau jaučia, kad dar turi labai daug išmokti: „Šiais metais vėl keliausiu į Italiją kelti savo kvalifikaciją, nusimato tarptautiniai barberconnection‘ai. Noriu parvežti kuo daugiau žinių į Lietuvą, populiarinti barberių kultūrą, keisti patį konceptą šios paslaugos, suburti bendruomenę. Aš visada kalbu apie prastą vyriškų kirpimų lygį Lietuvoje, tačiau buvau išmokytas, kad jei noriu pokyčių, turiu pradėti pirmiausiai nuo savęs. Negaliu pakeisti visų nepatinkančių dalykų mūsų šalyje, tačiau iš savęs atiduodu viską, ką galiu.“ –  teigia jis.

Rubrika: Įvykiai
Data: 2019 1 14
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas