© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Interviu su geriausiu 2018 m. Londono kirpėju

Londonas – vienas iš pagrindinių grožio industrijos centrų pasaulyje. Čia grožio specialistai atvyksta mokytis, tobulinti jau turimus įgūdžius, sužinoti naujausias tendencijas. Būti pripažintu Londone – daugelio meistrų siekiamybė ir didžiulis įvertinimas. Tačiau ši svajonė nėra tokia nepasiekiama, kokia gali pasirodyti – tą puikiai įrodė iš Vokietijos kilęs tarptautinis TONI&GUY meno vadovas ir jų Londone įsikūrusio mokslų centro direktorius Philipp Haug. Lapkritį vykusiuose britų kirpėjų apdovanojimuose jam buvo įteiktas „2018 London Hairdresser of the Year“ titulas. Kas žino, galbūt ateityje tokį apdovanojimą atsiims ir lietuvių meistras? O kol to dar neįvyko, kalbiname Philipp‘ą apie jo karjeros pradžią ir darbą šiame beveik 9 milijonus gyventojų turinčiame mieste.

Philipp’ai, pasakokite apie savo karjeros pradžią, kaip susidomėjote kirpėjo darbu?

Aš gimiau kirpėjų šeimoje, tačiau pats niekada negalvojau imtis šio amato. Kai buvau 14-os, tėtis pasiūlė vykti į Berlyną, dviejų savaičių TONI&GUY stažuotei. Galvojau, kad padirbsiu ten vieną dieną, o likusį laiką Berlyne praleisiu savo malonumui. Vis dėlto ten aš įsimylėjau kirpėjo darbą, ir, štai, kur dabar esu po 20 metų! Karjeros pradžioje, mane labiausiai žavėjo ne pats kirpėjo amatas, o šioje srityje dirbantys žmonės – susipažinau su tiek daug nuostabių, draugiškų kolegų. 

Mada, atsidavimas darbui, stilius – aš norėjau būti viso to dalis. Kai tai nebebuvo tik mano aistra ir tapau tikrai geru kirpėju – aš tiesiog įsimylėjau šį meną. Mano tėvai tikrai žinojo, kad turiu savyje gyslelę šiam darbui, tik turėjo man tai parodyti! 

Jūs dirbate ne tik salone, bet ir Londono mados savaitės užkulisiuose, kituose renginiuose. Kuo svarbios jums šios dvi veiklos?

Aš esu Londono akademijos tarptautinis meno vadovas, taip pat vieną dieną per savaitę dirbu grožio salone „Sloane Square“. Ši diena mano mėgstamiausia – dievinu kirpti savo klientų plaukus, kurti jų stilių. Darbas salone man yra labai svarbus, nes taip aš priartėju prie realybės, gatvės mados, sužinau kokių šukuosenų prašo klientai, kas jiems patinka. Vis dėlto, šiandien labiausiai esu susikoncentravęs į mokymus ir vadovavimą Londono akademijai. Aš dirbu su nuostabia komanda ir esu sužavėtas kaip teisingas mokymas gali atskleisti geriausias žmonių savybes. Prie šių dvejų veiklų dar prisideda ir darbas Londono mados savaitėje, TONI&GUY pasirodymuose – mano darbo diena niekada nebūna rutiniška ir išprausta į rėmus. Kiekviena diena yra skirtinga ir tai mane įkvepia dar daugiau kurti. Manau, kad jei apsupi save kūrybingais žmonėmis ir dirbi kūrybingoje aplinkoje, dirbti ir kurti tau irgi yra daug lengviau.

Kas labiausiai jus įkvepia savo darbe?

Visi žmonės su kuriais aš dirbu mane žavi, tačiau labiausiai įkvepia mano viršininkas – Cos Sakkas. Su juo susipažinau būdamas 16-os ir jau tada pasakiau jam, kad aš vieną dieną būtinai atvyksiu į Londoną dirbti su juo! Tai mano mokytojas ir žmogus, į kurį lygiuojuosi. 

Papasakokite apie konkurenciją konkurse „London Hairdresser of the Year“ ir pačiame Londone? 

Nesakyčiau, kad Londone vyrauja tikra konkurencija, man tai labiau primena sveikas varžybas. Dirbu didelėje kompanijoje kartu su nuostabiais meistrais, tad mes visą laiką šiek tiek konkuruojame tarpusavyje. O „British Hairdressing Awards“ ir yra toks išskirtinis, nes visame Londone dirba tiek daug talentingų specialistų su kuriais galima varžytis ir dar labiau siekti tobulumo savo profesijoje. Šis konkursas – draugiškos varžybos ir finalistai labai gerbia vienas kitą.

Kokių tikslų dar norėtumėte pasiekti grožio industrijoje?

Aš visada norėjau laimėti „London Hairdresser of the Year“ titulą, bet tai nėra pagrindinis mano tikslas. Smagu, kad mano sukurtos šukuosenų kolekcijos sužavi kitus ir žmonės atpažįsta mano darbas. Tačiau man svarbiausia matyti savo tobulėjimą ir progresą. O jeigu dar kitiems patinka tai, ką aš darau, tai didelis pliusas!

Rubrika: Įvykiai
Data: 2019 1 14
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas