© 2019
LT LV
RUBRIKOS
PAVEL OKHAPKIN Rusija

Europos čempionatas, 2007 ir 2009 m., 1 vieta; 2010 m. pasaulio čempionas, Paryžius; Metų meistras „Russian Hairdressing Awards 2017“; Meninis savo vardo mokyklos direktorius ir dėstytojas 

Vos paskelbus apie garsiojo meistro Pavelo Okhapkino seminarus, kurie jau visai netrukus vyks mūsų šalyje, registracija vyko žaibišku greičiu – norinčiųjų pasimokyti buvo tikrai daug. Na, o mes džiaugiamės galėdami pristatyti pokalbį su Pavelu ir daugiau sužinoti apie jo nuostatas.

Iki įspūdingų nominacijų ėjote ne vieną dieną. Kokius įsimintiniausius momentus galėtumėte išskirti šiame kelyje?

Iš tikrųjų tokių momentų yra nemažai, bet didžiausias sukrėtimas buvo pirmą kartą nuvykus į „Vidal Sassoon“ akademiją Londone. Įsivaizduokite: aš jau dirbau septynerius metus, turėjau nemažą klientų būrį, o ten atsistojęs prie kėdės supratau, kad visai nemoku kirpti. Man be galo tiko angliška mokykla – formos, linijos, šukuosenos, kuriomis klientės gali džiaugtis ilgą laiką. Tad pradėjau į akademiją vykti kas 3–5 mėnesius, apie 20 įvairiausių programų mokiausi. Tuo metu taip pat buvo svarbu dalyvauti konkursuose ir čia svarbų vaidmenį atliko Irina Baranova. Ji mane išmokė atskirti, kas gražu, o kas ne, atrasti harmoningą visumą. 

Dabar konkursai taip pat labai svarbūs kirpėjo karjerai?

Ne, šiandien jau nebe. Tada, prieš dešimt metų, buvo taip – jei nedalyvauji konkursuose, niekaip nepateksi į kirpėjų pasaulio elitą. Dabar keičiasi ir konkursų struktūros, ir reikšmė. 2010 m., kaip šiandien atsimenu, kai laimėjau pasaulio čempiono progresyvaus kirpimo rungties titulą: medalis, džiaugsmo ašaros, sveikinimai. Vis dėlto supratau, kad tai tik pradžia. Reikia susikurti verslą, kuris duotų pajamas. Nuo to, kad medalis kabo ant sienos, pinigai nebyra. Tad tai buvo puiki proga suformuoti savo mokymų kursus. Mano manymu, ir dabartiniai konkursai turėtų būti svarbūs ne tik meistro įvaizdžiui, fantazijoms. Visa tai turi būti kažko pradžia. Supraskime ir interneto galią. Šiais laikais parodyti save atsirado daugybė būdų, tad keičiasi ir meistriškumo rungtynių formos.

Metų meistras – ką ši nominacija jums reiškia ir ką suteikia?

Jau 11 metų Rusijoje vyksta konkursas „Russian Hairdressing Awards“. Pastarąjį kartą man teko jau ne dalyvauti, bet teisėjauti. Buvo sulaukta apie 800 dalyvių paraiškų, tad konkursas tikrai didelis ir svarus. Sistema tokia: pirmiausia vyksta atranka regionuose, po to rengiamas pagrindinis etapas, į kurį dalyvį už nuopelnus nominuoja organizacinis komitetas. Šį konkursą esu laimėjęs tris kartus. Kol kas esu vienintelis tiek kartų laimėjęs čempionas. Tai tikrai sudėtinga pasiekti. Kol laimėjau pirmąjį titulą, keturis kartus likau be nieko. Apie tai kažkodėl visi pamiršta, o aš sau kiekvieną kartą dariau išvadas, ieškojau teisingų variantų, rinkausi didesnio meistriškumo ir profesionalumo komandą. Supratau, kad vienas negali visko padaryti, išaugau per tuos metus daugelyje sričių, permąsčiau savo kirpimo meno suvokimą. 

Ne kiekvienas geras meistras yra geras pedagogas, kaip jūs atskleidėte šias savo stiprybes?

Svarbiausia, kad man labai patinka dėstyti. O tada jau keli niuansai: pirmiausia reikia turėti tikrai gerą techniką, nes, sutikit, jei tu jos neturi, būtų keista mokyti kitus. Man labai svarbu, kad kirpėjai išmoktus dalykus naudotų salone, todėl, kad ir kokie būtų gražūs ir įdomūs efektingi kirpimai, bet jie netinkami kasdieniam komerciniam darbui. Todėl aš pasirinkau pateikti technikas, kurios, nors skamba nekaip, „neša pinigus“. Antra, svarbu mokėti sudominti auditoriją. Man buvo svarbūs oratorystės kursai, kad išvystyčiau ir kitas savo savybes. Trečia – visada stengiuosi viską susieti su mada. Juk kiekvienas mūsų, nesvarbu, kokio amžiaus esame ar kokią sumą mokame už kirpimą – 10 ar 100 eurų, norime atrodyti gražiai, šiuolaikiškai. Tad, norėdamas mokyti kokybiškai, turi derinti visus šiuos tris dalykus. 

Ko vis dėlto reikia ruošiantis apsilankyti jūsų praktiniuose seminaruose?

Specialaus pasiruošimo nereikia, nes kiekvienas meistras turi savo braižą, savo techniką. Svarbiausia perprasti idėją, apie kurią kalbėsime. Nesvarbu, kaip ją atliksite – su filiravimo žirklėmis, skustuvu, sujungtomis linijomis ar ne. Aš kalbu apie tinkamą apimtį, harmoningą plaukų ilgį, o tada jau, atsižvelgdamas į pateiktą techniką, kiekvienas meistras individuliai kažką pridės. Niekada nesakau: pamirškit, ką mokėjot, dabar aš jus nustebinsiu, iki manęs jūs kirpti nemokėjot, o dabar aš išmokysiu (juokiasi). Mes juk esame visi skirtingi ir klientus turime skirtingus. 

Grupėje dažnai pasitaiko viską žinančių meistrų. Kaip bendraujate su jais?

Labai paprastai, nes aš esu 100 proc. tikras dėl to, ką darau, ir man niekam nieko nereikia įrodinėti. Jei kirpėjas nori man kažką parodyti, aš visada suteikiu jam progą. Tik pasakau, kad tavo pasiūlytu būdu mes turime gauti tokį patį rezultatą. Jei taip bus – nusilenksiu pagarbiai, jei ne – būk malonus mokytis iš manęs. Jei jūs sumokėjote už seminarą tam, kad su manimi pasiginčytumėte – dėl dievo meilės, galime diskutuoti už jūsų pinigus kad ir dvi dienas, bet tada nekirpsime.

Salone ir kerpate, ir dažote? Juk dauguma kirpimo dėstytojų atsisako dažymų...

Taip yra dėl to, kad mano klientai nelabai nori prisileisti kitus meistrus. Dirbu su nemažai žinomų žmonių, kuriems svarbu ateiti ir žinoti, kad bendraus su manimi, nebus pašalinių akių ir ausų. Man nepadeda net asistentas, tad ir galvas pats plaunu. Šiuo metu susiklostė tokia aptarnavimo kultūra. Gal ateity, kai pasensiu (juokiasi), kol jaunas ir stiprus, darau taip. Juolab kad man tai patinka. O ir šnekant apie dėstymą – neįmanoma mokyti, jei tu pats nepraktikuoji, nežinai galutinių klientų norų.

Savo salone taikote skirtingus paslaugų kainų lygius. Kada pajutote, kad jų reikia ir kad meistro įkainis turi būti aukštesnis nei kolegos?

Pirmas rodiklis – kai tavo užrašymai siekia mėnesį į priekį, t. y. poreikis tampa didesnis už galimą pasiūlą. Tada drąsiai galima kelti kainą – tu dirbi mažiau, bet uždirbi tiek pat. Praeina kiek laiko ir vėl kainos kyla, taip iki tiek, kol yra paklausa. Kainų tikrai negali paveikti konkursų laimėjimai, nominacijos, tik galutinis klientų įvertinimas jį reguliuoja.

Kalbame prieš pat Naujuosius metus, tad negalime nepaklausti apie laisvalaikį. Žiemos šventės – netrumpas laikotarpis, kaip jas dažniausiai leidžiate?

Kasmet pripratau kur nors išvykti, jau senokai namie nešvenčiu, nes žinau – jei liksiu, tikrai dirbsiu ir kirpsiu. Šiemet susiplanavau kelionę į Berlyną, noriu aplankyti parodas, koncertus – semsiuosi įkvėpimo. 

 

Visus, norinčius ateityje dalyvauti P.Okhapkin organizuojamuose mokomuosiuose seminaruose, registruokitės adresu info@cutrin.lt. 

Rubrika: Įvykiai
Data: 2019 1 14
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas