© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Technologo darbas – koks jis?

Kirpėja-stilistė Andželika Umbrasė pabaigusi kirpėjų mokslus Lietuvoje, dešimt metų  savo žinias gilino JAV grožio salonuose, o dabar klientus aptarnauja „Bomond“ salone Vilniuje. Be savo pagrindinio – kirpėjos – darbo, specialistė yra ir profesionalams skirto italų prekės ženklo „Kemon“ technologė.  

Ketverius metus dirbate su „Kemon“. Kaip šios pareigos atsirado jūsų profesinėje veikloje?

Su „Sugihara Pro“, kurie yra „Kemon“ atstovai Lietuvoje bendradarbiauju jau aštuonerius metus. Technologe dirbti pradėjau visiškai atsitiktinai – nebuvau baigusi jokių specifinių kursų ir neturėjau technologo darbo įgūdžių. „Sugihara Pro“ tuo metu dirbo su visiškai kita plaukų linija ir man, turbūt kaip ir bet kuriam meistrui, pasiūlė susipažinti su jų produkcija, davė daugybę priemonių, jų aprašymų.  Išsamiai juos išstudijavusi, pabandžiau šią liniją pristatyti kolektyvui, kuriame tuo metu dirbau, kitoms auditorijoms. Man sekėsi tai daryti, rasdavau kontaktą su žmonėmis, nepabijodavau žiūrėti jiems į akis ir tiesiog pasakyti tai, ką jaučiu, ką aš patyriau išbandydama produktus.

Kodėl nusprendėte dirbti būtent su „Kemon“?

Kai esi pradedantysis meistras, tu dažniausiai nekreipi dėmesio į pačią kompaniją su kuria dirbi – svarbus yra produktų asortimentas, kaina. Tačiau man jau rūpi ne vien tai. Man svarbu, kad pati kompanija būtų inovatyvi, novatoriška, kad jie nebijotų naujovių. Stebint kai kurias dideles korporacijas, pasaulinio lygio prekės ženlus atrodo, kad jie tarsi sustingę, užstrigę laike – aš tam labai priešinuosi. Todėl „Kemon“ mane ir žavi – jau prabėgo ketveri metai dirbant su šia kompanija, o jie vis dar nesustoja – kiekvienais metais pristato naujus produktus, naujas linijas. Jie koja kojan žengia su laikmečiu, su visuomene –  atsižvelgia į žmonių poreikius, ko jiems reikia. Mane taip pat žavi jų požiūris į gamtą, atsijauninančius šaltinius – specialistams jie siūlo gamtos neteršiančius produktus. „Kemon“ ir mane priverčia pasitempti, pradėti galvoti apie savo gyvenimo kokybę, darbo aplinką, ką aš galiu pasiūlyti klientams. Jie man pasiūlo visą spektrą reikmių, kurias aš patenkinu. 

Kokios yra, jūsų, kaip technologės, pareigos?

Technologas daug kam asocijuojasi su gamyba arba labaratorija. Tačiau aš neturiu nei labaroatorijos, nei prisidedu prie produktų kūrimo (juokiasi). „Kemon“ yra italų prekės ženklas, ten gaminama visa produkcija, todėl tenykštiems technologams, manyčiau, yra kur kas smagiau dirbti – jie gali prisiliesti prie produktų kūrimo, pačiupinėti, padaryti įtaką. O mano pagrindinė užduotis – pažinti produktą, kurį aš pristatau ir pabandyti atskleisti visas jo galimybes. Žinoma, „Kemon“ kosmetiką aš naudoju kasdieniniame savo darbe tam, kad galėčiau pasakyti savo nuomonę, pasakoti  meistrams kas man patinka, kas nelabai. Daug kas nustebs, ar galima apie savo atstovaujamą prekės ženklą kalbėti blogai? Nebūtinai, tačiau aš manau, kad turi būti sąžiningas su savo kolegomis. Žodis „technologas“ skamba labai įpareigojančiai, tačiau aš savęs nelaikau tituluota  – visų pirma esu kirpėja ir tiesiog atviras žmogus, kuris bando papasakoti ir pristatyti produktą kitiems profesionalams.

Ar norint tapti technologu yra svarbus specialisto išsilavinimas?

Kol kas Lietuvoje nėra tokios nuostatos, kad technologas privalo būti baigęs specialius mokymus. Kas žino – galbūt ateityje viskas pasikeis. Tačiau dabar, specialistas pats iš savęs turi turėti tam tikrų gebėjimų. Svarbiausias iš jų – gebėti perduoti informaciją, kad žmogui būtų lengva priimti tai, ką jis sako. Galbūt aš esu šiek tiek senamadiška, tačiau manau, kad žmogaus balsas yra labai svarbus –  vadovėlyje perskaityta informacija nepasilieka taip giliai sąmonėje, kaip ta, kurią išgirstame savo ausimis. 

Kokių tikslų dar norėtumėte pasiekti savo profesinėje veikloje?

Tobulėjimui ribų niekada nėra. Visos mokyklos, kurias aš esu baigusi – jau vakarykštė diena, todėl man reikia ir toliau mokytis, sekti madą. Vis dėlto manau, kad jau turiu pakankamai žinių, kurias galėčiau perduoti pradedantiesiems specialistams. Svajoju kada nors turėti savo vietą, suburti aplink save žmones, kurie norėtų mokytis ir suteiktų man galimybę kažką jiems perduoti. Man tai patinka. Turbūt toks ir yra mano tikslas šiuo metu – atiduoti žinias.

Rubrika: Įvykiai
Data: 2019 2 12
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas