© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Pokalbis su ilgalaikio makiažo specialiste

Ilgalaikis makiažas – vis sparčiau populiarėjanti sritis grožio paslaugų rinkoje. Apie tai mums pasakoja „PMU Beauty Academy“ dėstytoja, ilgalaikio makiažo meistrė Inga Kavalčinskienė. 

Kokių įgūdžių reikia norint tapti ilgalaikio makiažo specialistu?

Ilgalaikis makiažas pagrįstas dailės pradmenimis, tačiau tai nereiškia, kad studentas privalo turėti meninių gabumų. Žinoma, jie palengvina darbą, tačiau per savo, kaip dėstytojos, praktiką sutikau merginų, kurios neturėjo jokių dailės, piešimo įgūdžių ir joms puikiai sekėsi. Rezultatai šioje srityje priklauso ne nuo turimų įgūdžių, o nuo to, kiek laiko ir pastangų mokinys įdeda į savo darbą. Žinoma, lengviau sekasi toms, kurios jau dirba grožio sferoje, tačiau rezultatus užtikrina į kokybę orientuota praktika bei aiškios teorinės žinios, kurias mes ir suteikiame savo akademijoje.
Savo akademijoje mokote Sviatoslav Otchenash technikos. Kuo ji skiriasi nuo kitų ilgalaikio makiažo technikų?
Ši technika yra unikali ir naudojama garsiausių permanento meistrų visame pasaulyje. Ji paremta savitomis eskizo piešimo taisyklėmis. Tai labai palengvina mokymosi procesą, suteikia preciziškumo bei sutrumpina darbo laiką.  Antra, tai yra mažiau odą dirginanti technika nei permanento technikos prieš 5 – 10 metų. Pigmentai taip pat yra naujos kartos, taip giliai neįsiskverbia į odą, o meistras dirba lengvesniais rankų judesiais pagal tam tikros technikos taisykles. Taip pat nėra naudojama daug anestezinių medžiagų. Trečia – lengvas ir gražus sugijimas, nėra tokio ilgo poprocedūrinio laikotarpio, o klientės gali greičiau išvysti rezultatą. 
Nors paprastai mokymus vedate Lietuvoje, tačiau jums teko dėstyti ir užsienyje?
Dažnai sulaukiame studenčių iš užsienio šalių, bet taip pat gauname ir kvietimų vesti mokymus svetur. Neseniai buvome Kipre – ten gyvenanti lietuvė susidomėjo mūsų kursais, suorganizavo mokymus ir mes mielai sutikome nuvykti. Taip pat dėstėme Ukrainoje, Ispanijoje. Planuose yra ir daugiau šalių, kuriose norėtume vesti mokymus ne tik bazinio kurso studentams, bet ir kvalifikacijos kėlimo meistrams.
Kokius ilgalaikio makiažo pokyčius pastebite?  
Mano nuomone pasikeitė beveik viskas. Patobulėjo atlikimo technikos, pigmento įvedimas į odą ir, žinoma, aparatai. Dabar naudojamos iš geresnio metalo pagamintos adatos, kurios kokybiškiau įveda pigmentą į odą, nereikia daryti tiek daug pakartojimų, todėl oda yra mažiau sudirginama. Pasikeitė ir pigmentų sudėtys – tapo daug saugesni naudoti. Svarbiausia, kad pasikeitė meistrų požiūris į darbą, dabar viskas atliekama daug kokybiškiau bei saugiau.
Pagrindinės sritys, kur atliekamas ilgalaikis makiažas išliko tos pačios – antakiai, akių pravedimas, lūpos. Ilgalaikio makiažo meistrai taip pat gali padėti žmonėms po plastinių operacijų ar onkologinių ligų, kai reikia paslėpti randus. Laikui bėgant atsiranda įvairių naujovių, kaip mėlynumo maskavimas po akimis, skruostų paryškinimas, tačiau visada savo studentėms rekomenduoju neekspermentuoti ir daryti tai, kuo yra tik 100 procentų užtikrintos.
Kokios higienos normų reikalavimų turi laikytis ilgalaikio makiažo specialistai?
Pagrindinės taisyklės yra šios: švari darbo vieta, speciali darbo apranga, privaloma naudoti tik vienkartines priemones. Visi įrankiai, kurie yra naudojami ne vieną kartą (pigmentai, lempa, aparatas) turi būti apvynioti plėvele, kad nebūtų užkrato rizikos. Panaudota adata yra išmetama į specialų konteinerį. Darbo vietoje neturėtų būti jokių nešvarių vatos diskelių ar kitų panaudotų priemonių. Praktikos metu studenčių darbo vietos taip pat yra griežtai prižiūrimos, kad šalia nebūtų panaudotų vatos diskelių ar kitų nereikalingų priemonių – viskas kas nešvaru iš karto metame į šiukšlių dėžę. 
Kokiai amžiaus kategorijai priklausančios moterys dažniausiai susidomi ilgalaikio makiažo paslauga?
Konkrečios amžiaus kategorijos nėra – pas mane lankosi merginos nuo 18 m., o vyriausiai mano klientei buvo 81-eri. Šiais metais subrendau kilniam tikslui: kartą per savaitę nemokamai atlieku procedūras moterims, kurios atsigauna po chemoterapijos ar kitų susirgimų, po kurių joms nustoja augti plaukai. Deja, bet dėl šių procedūrų į mane nesikreipia daug moterų, tačiau turiu vilties, kad paragintos draugų ar giminaičių išdrįs pasigražinti. Apibendrinant, amžius nėra esminis dalykas, svarbu, kad moteris pasitikėtų savimi, galbūt paslėptų savo trūkumus arba kaip tik, paryškintų bruožus.
Rubrika: Įvykiai
Data: 2019 2 12
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas