© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Lietuvos meistrei – tarptautinis barberių pripažinimas

Kirpėja-stilistė, Šiauliuose įsikūrusio grožio salono „Aurora“ vadovė Oksana Donelaitė-Dūdienė gali džiaugtis ypač dideliu pasiekimu barberių pasaulyje – ji tapo puikiai vyriškų kirpimų meistrams žinomo prekės ženklo „American Crew“ tarptautinė technologė ir pateko į pasaulinę „American Crew All Star“ žvaigždžių komandą. 

Kaip prasidėjo jūsų bendradarbiavimas su „American Crew“? 

„American Crew“ prekės ženklą atradau pries 15 metų labai savanaudiškais tikslais. Prie šio prekės ženklo „prikabinti“, man kaip kirpėjai, patys gražiausi vyriški kirpimai ir, tuo metu, „American Crew“ vieninteliai  pasidalindavo savo  naujų kolekcijų mokomaisiais video. Tad iš pradžių užsisakinėjau produktus darbui tik dėl to, nes norėjau pamatyti kirpimų naujienas. Tai truko apie 10 metų, per tą laiką atsirado daug naujų vyriškų produktų – lygindavau juos, išbandziau tikrai gerų ir kokybiškų, tačiau nė vienas gamintojas neduodvo informacijos apie kirpimus ir pagal mados tendencijas nesukurdavo nuoseklių kirpimų kolekcijų. Išlikau ištikima „American Crew“ prekės ženklui, nes jų ilgametė vizija atitiko mano kaip kirpėjos poreikius tiek produktų kokybės, atsinaujinimo, tiek edukacijos klausimais.

Kas  jus paskatino siekti „American Crew“ tarptautinio technologo laipsnio?

Kadangi vedu moteriškų kirpimų ir dažymų seminarus, turiu 10 metų tarptautinės mokymų patirties ir vis dar noriu tobulėti, pati pasiprašiau į „American Crew“ technologų apmokymus Barselonoje, kuriuose buvo tikrinamas vyriškų kirpimų specialistų meistriškumo lygis. Atlaikyti keturių dienų testavimą yra ir psichologinis ir labai daug fizinių jėgų reikalaujantis išbandymas. Čia stebima kūno pozicija, motorika ir distancija kerpant, scenos, laiko ir komandinio darbo pajautimas. Buvo nuostabus jausmas „pasipurtyti laurus“, gauti smulkią ataskaitą procentais, kur ir kokią techniką reikia patobulinti. Tą kartą surinkau 920 balų iš 1120, o tai reiškia, kad sėkmingai susimoviau (juokiasi). Nepasitikėjimas savimi padarė savo, pagrindinės klaidos buvo per saldūs šukavimai, per daug stengiausi viską nudailinti. Kol mane testavo, išbandžiau jų mokymo sistemą ir man labai patiko. Aš turiu didelį žinių bagažą, todėl jau daug metų galėčiau vesti seminarus remdamasi tik savo patirtimi, tačiau niekada nebuvo tokio poreikio – aš gerbiu metodikas ir pasaulines mokymų programas, o ne vietinio kirpėjo asmeninį požiūrį ir technikas. Todėl šiais metais  aš ir vėl vykau į technologų apmokymus, tačiau šįkart mano tikslas buvo įsisavinti mokomąjį metodą, o meistriškumo lygio patikrinimo visiškai nebesureikšminau. Rašiausi kiekvieną smulkmeną, sulindau į technikas, aplink save nieko negirdėjau ir nemačiau. Ir matyt, tai padėjo –  šį kartą nepadariau nė vienos klaidos ir atestaciją išlaikiau 100 %. 

Kokias galimybes atveria šis laipsnis ir koks tai yra meistro įvertinimas?

Tai reiškia, kad galiu dėstyti „American Crew“ metodiką visame pasaulyje. Taip pat kartą metuose skrisiu į „American Crew“ mokymo centrą mokytis naujų kolekcijų iš pačių jų kūrėju ir galėsiu kirpėjams perduoti naujausias technikas, formas ir įvaizdžius. Esu labai laiminga, nes svajonės pildosi.

Kuo ypatinga „American Crew“ kirpėjų mokymo sistema?

Sertifikuota mokymo programa skirta patyrusiems stilistams, kurie nori sukurti ir išlaikyti sėkmingą bei ištikimą klientų ratą. Besimokantieji įsisavina kirpimo ir stiliaus pagrindus, būtinus norint sukurti pageidaujamus įvaizdžius, kuriuos sukūrė „American Crew“ per daugiau nei 20 metų trunkančią veiklą. Dešimties universalių, solidžių ir atpažįstamų vyriskų kirpimų kolekcija pateikta nuosekliai naudojant skirtingas technikas, matuojant kaukolės formą, suteiks galimybę iš karto pritaikyti žinias savo klientams. Be to kiekvienas gerai suprantantis angliškai arba rusiškai gali susipažinti su mokymais ir praeiti internetinį partikrinimą. Internete yra mokymo platforma MMG (mmg.americancrew.com), kurioje užsiregistravę kirpėjai gali mokytis ir išsiuntę savo kirpimų nuotraukas gauti įvertinimą.

„American Crew“  organizuoja tarptautinį vyrų meistrų konkursą. Kuo svarbus dalyvavimas ir laimėjimas šiame konkurse?

Tarptautinis „American Crew“ vyriškų įvaizdžių konkursas atveria neribotas galimybes talentingiems kūrėjams patekti į pasaulinę rinką, parodyti save ir būti pastebėtiems. Kadangi nuotraukas vertina tarptautinė komisija, konkursas išlieka nešališkas ir pasaulinis, nes komisijos nariai neretai dalyvių darbus vertina būdami skirtinguose pasaulio kontinentuose.

Kokie jūsų artimiausi planai bendradarbiaujant su „American Crew“ tarptautiniu ir Lietuvos mastu?

Mano artimiausi planai Lietuvoje – vesti kuo daugiau seminarų, kad kirpėjai, ypač pradedantys, nebijotų nė vieno kliento, skirtingų plaukų tekstūrų ir galėtų sukurti bet kokią norimą formą. Mokymai bus skirstomi pagal specialistų lygį: pradedančiųjų mokymuose viskas bus lėčiau, smulkiau ir kantriau. Seminarai patyrusiems bus dinamiškesni, su praktika ir, jeigu kirpėja/s norės, su testavimu. Mokysiu tuos, kurie nori tobulėti, nori šlifuoti technikas, būti atviri naujovėms ir išlipti is komforto zonos. Daugiausia seminarų Lietuvoje vyks vasara, rudenį dalyvausiu grožio parodoje „Baltic Beauty“ Rygoje – dirbsiu „American Crew“ stende, taip pat jau suplanuoti tarptautiniai mokymai.

Rubrika: Įvykiai
Data: 2019 3 14
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas