© 2019
LT LV
RUBRIKOS
„Žmonės vertina meną ir rankų darbą“

Šiuo metu Londone gyvenanti menininkė Vaida Mikutytė siūlo originalią paslaugą – sukurti stilizuotas jaunavedžių iliustracijas. Po „Velvet Mirage Illustrations“ pavadinimu slypinčią žaismingą ir originalią merginos kūrybą jau spėjo pamilti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio poros. 

Kaip gimė mintis pasiūlyti jaunavedžiams tokią paslaugą?

Ši idėja, kaip ir beje visa mano „Velvet Mirage“ veikla, kilo per draugus. Piešiu beveik visą savo gyvenimą, studijavau drabužių dizainą, tai buvo mano hobis. Tokias liustracijas dovanodavau savo draugams ar artimiesiems jų vestuvių proga, o vėliau jie ir patys manęs pradėjo prašyti sukurti panašius piešinius ir juos patys dovanodavo savo artimiesiems. Susidomėjimas mano kūryba augo, klientų ratas didėjo ir jau pusantrų metų ši veikla yra pagrindinis mano pragyvenimo šaltinis. Per tiek laiko supratau, kad žmonės vertina rankų darbą,jiems patinka menas ir ypač toks, kuriame yra ir jie patys (juokiasi).

Kas dažniausiai užsisako jūsų iliustracijas?

Dažniausiai į mane prieš vestuves kreipiasi patys jaunavedžiai. Jie nori iliustracijos sau kaip prisiminimo, įsiamžinti ne tik nuotraukose, o kai kurie prašo sukurti piešinį jų palinkėjimų knygos viršeliui. Žinoma, iliustraciją užsako ir jaunavedžių draugai ar artimieji arba vienas iš sutuoktinių, pastebėjau, kad dažniausiai tai daro moterys, įteikia tokią dovaną vestuvių metinių proga. Kadangi užsakymus priimu tik internetu – turiu savo elektroninę parduotuvę, reklamuojuosi tarptautinėje rankdarbių pardavimo platformoje etsy.com –  daugiausiai mano klientų yra ne Lietuvoje, o Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tokios iliustracijos ten labai populiarios, todėl į Ameriką iškeliauja maždaug 70 % visų mano darbų.

Papasakokite apie savo darbo procesą.

Visus savo piešinius piešiu tik ranka, vėliau juos nuskenuoju, todėl klientai iš manęs gauna ir skaitmeninę, ir originalią iliustracijos versiją. Pastebiu, kad vis daugiau klientų, ypač užsienyje, pageidauja gauti tik nuskenuotą piešinį. Kalbant apie kūrimo procesą, savo iliustracijas piešiu pagal klientų atsiųstas vestuvines nuotraukas, o  jeigu klientai nori, kad iliustracija būtų sukurta prieš vestuves, prašau jų atsiųsti portretines nuotraukas, parodyti kaip atrodys jų vestuviniai drabužiai, aksesuarai, nuotakos makiažas ir iš pamatytų detalių piešinyje sudėlioju bendrą vaizdą. Niekada nepiešiu viso piešinio iš karto, pirmiausia paruošiu eskizą ir viską užbaigiu tik gavusį klientų patvirtinimą, kad jiems mano sukurta vizija patinka, tad visas iliustracijos kūrimo procesas užtrunka maždaug iki 3 savaičių.

Kaip apibūdintume savo darbų stilių?

Mano vestuviniai piešiniai nėra portretiški, jie labiau atrodo kaip mados iliustracijos – prailgintos kojos, ypač liekni kūnai, visas dėmesys sutelktas į drabužius, o ne į veido bruožus. Kituose mano darbuose vaizduojami žmonės dažnai iš viso neturi veido bruožų, tačiau kuriant vestuvinius piešinius stengiuosi perteikti jaunųjų išvaizdą, kad jie tikrai atpažintų save piešinyje.

Kuo vestuvinių iliustracijų kūrimas skiriasi nuo kitų jūsų darbų?

Piešiant jaunavedžius didžiausią iššūkį man kelia nuotakos suknelė. Nėra lengva perteikti baltą suknlės spalvą ant balto popieriaus. Taip pat skenuojant piešinį suknelės audinio tekstūra, įvairūs nėriniai, siuvinėjimai taip gerai nesimato, tad tenka pasistengti, kad džiugintų ne tik piešinio originalas, bet ir vaizdas kompiuteryje.

Rubrika: Įvykiai
Data: 2019 4 10
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas