© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Viskas apie nuotakos makiažą

Prieš aštuonerius metus atradusi savo aistrą makiažui, Vilniuje įsikūrusi laisvai samdoma vizažistė Jurga Kartu šiandien turbūt sukasi visose įmanomose veiklose, kuriose reikalingas makiažo specialistas: meistrė dirba žurnalų fotosesijose, filmavimuose, dėsto „Make-up Atelier Paris“ akademijoje, nepamiršta ir privačių klientų, ypač nuotakų. „Man patinka išlaikyti balansą tarp skirtingų darbo vietų.  Mėgstu dirbti su privačiais klientais, tačiau lygiai taip pat man patinka darbas filmavimuose, fotosesijose. Tas balansas ir veža mane į priekį: darbas man  visalaiką išlieka įdomus, niekada nepabosta.“ – šypsosi pašnekovė.

Jurga, nuo pat savo karjeros pradžios dirbate su nuotakomis. Kuo šis makiažas yra ypatingas?

Nuotakos makiažas yra ypatingesnis, nes mes skiriame jam daugiau laiko. Ilgiau užtrunka odos paruošimas, nuotakoms neretai naudojami ir kitokie produktai. Tokiam makiažui svarbiausia yra oda, jos tinkamas paruošimas dar prieš vestuves. Paprastą šventinį makiažą, ypač jei jis skirtas vakarui, galima padaryti šiek tiek sunkesnį, naudoti daugiau maskavimo priemonių, o nuotakai labai svarbu išlaikyti balansą, kad ji gerai atrodytų ir nuotraukose, ir dienos metu, natūralioje šviesoje. Nuotraukose dėl šviesų, fotoaparato blykstės makiažas neretai pradingsta, todėl jis turi būti šiek tiek ryškesnis, tačiau labai svarbu, kad nuotaka neatrodytų per ryški bendraujant su svečiais. O kalbant apie technikas, kiekviena klientė ateina su savo individualiais norais, jau nebėra tokio griežto apibrėžimo, koks turi būti nuotakos makiažas. Dabar žmonės laisvėja, todėl neretai ir merginos nori šiek tiek ekstravagantiškesnio, įdomesnio, neklasikinio nuotakos makiažo – svarbu, kad jis atitiktų pasirinktą vestuvių stilių.

Ar taip jūsų klienčių, daug atsiranda tokių, kurios renkasi neklasikinį nuotakos makiažą?

Atsiranda. Žinoma, tokių nėra dauguma, nes tai labai drąsus žingsnis. Tačiau jeigu, pavyzdžiui, yra organizuojamos hipsteriškos vestuvės, labai dažnai tokia nuotaka pasirenka prie švelnesnio makiažo derinti spalvotą akių pravedimą, spalvotas blakstienas arba paprašo labai ryškių lūpų.

Dirbate kaip laisvai samdoma specialistė. Kur dažniausiai priimate savo klientes?

Taip, aš nesu įsipareigojusi jokiam grožio salonui, savo klientes priimu studijoje, kurioje dėstau, o  dažniausiai pati važiuoju pas klientes ir makiažą kuriu joms patogioje vietoje. Nuotakos makiažą dažnai tenka kurti įvairiuose viešbučiuose, sodybose, rezidencijose. Taip pat vykstu ir į kitus miestus – tokiu atveju tai būna visos dienos užsakymas, kai ruošiama ne tik nuotaka, bet ir jaunikis bei jų artimieji.

Kokių patarimų duodate savo studentams, kurie ruošiasi dirbti su nuotakomis?

Aš visada patariu nuo A iki Z išklausinėti klientę: kur vyks šventė, lauke ar viduje, koks yra klientės asmeninis stilius, atsižvelgti kokiu sezonu yra rengiamos vestuvės. Taip pat patariu nedaryti visoms klientėms vieno išmokto klasikinio makiažo – jis tiks tikrai ne kiekvienai. Taip pat reikėtų pasitarti su nuotaka ar su pasirinktu makiažu ji tikrai jausis patogiai visą dieną: pavyzdžiui, jeigu nuotaka nori ryškių lūpų, specialistas turėtų  priminti, kad jas reikės prižiūrėti, pasitaisyti, įsitikinti, ar tai jai tikrai netrukdys.

Kaip jau sakiau, odos paruošimas prieš makiažą yra labai svarbus, tačiau pastebėjau, kad dažnai nuotakos daro vieną klaidą – jos nori visas veido procedūras atlikti viena ar dvi dienos prieš vestuves. O tada atsitinka įvairių nemalonių situacijų: nuotakos odą gali išberti, parausti, padidėti jos jautrumas. Tokiu atveju vizažistui jau nepavyks sukurti tobulo, natūraliai atrodančio makiažo, todėl klientę reikėtų įspėti procedūras atlikti bent keturios dienos prieš šventę, nepadauginti saulės vonių.

Dėl socialinių tinklų įtakos vizažisto profesija šiuo metu išgyvena tikrą aukso amžių. Ar pajutote pokyčius šioje srityje?

Žvelgiant iš konkurencijos pusės, vizažisto profesiją renkasi daug daugiau žmonių, nei mano karjeros pradžioje, tačiau aš asmeniškai nejaučiu sumažėjusio darbo krūvio ar kitų nemalonių pokyčių. Tačiau grožio kultas Lietuvoje tikrai sparčiai auga ir tai natūralu: visuomenė plečia savo akiratį, jaunimas socialiniuose tinkluose įdęmiai stebi visus gražius makiažus, kurie pasiekia juos iš Amerikos, Australijos, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių. Augant susidomėjimui pastebėjau vieną ryškią tendenciją grožio srityje – moterys darosi makiažą pas specialistus, tačiau vis dažniau nori ir pačios išmokti taisyklingai pasidažyti, auga individualių pamokų „sau“ paklausa. . Kaip bebūtų, specialisto paslaugos vistiek išlieka reikalingos –  tik jis jau ne tik atlieka makiažą, bet ir tampa tam tikru pagalbininku, kuris padeda žmonėms nepasiklysti besiplečiančioje grožio prekių rinkoje ir pasirinkti tikrai kokybiškus makiažo produktus, suteikia patarimų odos priežiūros klausimais.

Rubrika: Įvykiai
Data: 2019 4 10
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas