© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Kokios suknelės trokšta šiuolaikinės nuotakos?

Mūsų žurnalo skaitytojams pristačiusi savo šių metų vestuvinių suknelių kolekciją, dizainerė Aida Kapočiūtė pasakoja apie nuotakos įvaizdžio kūrimo procesą ir vestuvių madoje vyraujančias tendencijas.

Su nuotakomis dirbate jau ne vienerius metus. Kaip keičiasi jų norai, pageidavimai dizaineriui renkantis TĄ suknelę?

Su būsimomis nuotakomis dirbu jau daugiau kaip 8 metus. Ir galiu pasakyti, kad pagrindinis jų noras išlieka toks pats – kaip ir visos mes, jos nori savo šventės dieną atrodyti gražiai bei jaustis pasitikinčiomis savimi.

Turbūt dažniausiai į jus būsimos nuotakos kreipiasi jau turėdamos savo svajonių suknelės viziją. Kaip pavyksta įgyvendinti jų norus?

Noriu tikėti, kad puikiai pildau būsimų nuotakų norus. Atsižvelgdama į jų pirminę suknelės viziją bei figūros linijas ieškau, patariu ir siūlau optimaliausius ir originaliausius sprendimus. Pasvarstymų su pavyzdžiais ir diskusijos būdu kiekvienai atrandame geriausius galimus variantus.

Pasiūti vestuvinę suknelę – ilgas ir sudėtingas procesas. Kiek laiko likus iki vestuvių būsimoji nuotaka turėtų kreiptis į jus?

Visuomet rekomenduoju vestuvinės suknelės kūrimą pradėti likus 9 – 6 mėnesiams iki planuojamos šventės datos. Kuo anksčiau pradėsime – tuo greičiau matysime galutinį rezultatą. Tiesa, visuomet įspėju, kad iki to laiko yra pravartu būti suplanavus pačią šventę ir žinoti bendrą jos konceptą, prie ko po to būtų galima derinti ir vestuvinę aprangą.

Šiuolaikinės nuotakos išlieka ištikimos klasikai – baltai spalvai, ilgai suknelei? Ar tarp jūsų klienčių dažnai atsiranda netradicinių nuotakų?

Mano pačios kuriamos suknelės yra klasikinės su moderniu tvistu, tad nuotakos, kurios pasirenka mane, manau, taip pat yra ištikimos klasikai. Išskirtinių atveju būna, bet stiprių kraštutinumų dar neteko įgyvendinti. Dažniausias pabėgimas nuo tradicijos yra kitos spalvos įvedimas į suknelės modelį ar dekorą.

Vestuvinių suknelių dizaineris vis dar išlieka tas svarbiausias nuotakos įvaizdžio kūrėjas, prie kurio turi derintis visi kiti – šukuosenų, makiažo meistrai, aksesuarų kūrėjai?

Manau, tai natūralu, kad bendras įvaizdis yra derinamas prie aprangos. Juk nepradėsi jo kurti nuo pasirinktos nagų lako spalvos ar garbanų kiekio plaukuose. Dažniausiai nuotakos suknelę deriname prie jos asmeninio charakterio, figūros ir planuojamos šventės koncepto. O po to viską gludiname ir iki galo kuriame vientisą stilių.

Kuriant suknelę pagal individualų užsakymą, dizaineris turi teisę sukritikuoti klientės pageidavimus, pakeisti suknelės dizainą?

Tikiu, kad visi kūrėjai dirba skirtingai. Aš asmeniškai neketinu kritikuoti būsimos nuotakos pasirinkimo, bet jei jaučiu, kad jis yra nebūtinai tinkamas – tikrai netylėsiu ir pasakysiu savo nuomonę bei ją pagrįsdama, stengsiuosi pasiūlyti alternatyvą toje situacijoje. Noriu tikėti, kad visada galima atrasti aukso vidurį.

Kaip kuriate savo vestuvinių suknelių kolekcijas? Remiatės tendencijomis, atsižvelgiate į tai, ko prašo klientės ar jau iš anksto turite savo viziją?

Naujos kolekcijos kūrimas vyksta pastoviai – kiekvieną dieną.Tiesa, labiausiai mane įkvepia būsimos nuotakos, kurias sutinku savo studijoje per individualias konsultacijas. Jų planuojamų vestuvių ir svajonių suknelės vizijos, mintyse man leidžia susikurti savotiškas herojes, kurias trokštu papuošti savo kurtomis suknelėmis. Ir net jei būsima nuotaka suknelės pas mane neužsisako, tos mintys niekur nedingsta. Jos evoliucionuoja ir vėliau persikelia į būsimos kolekcijos modelius. Žinoma, kurdama kolekcijas taip pat stebiu ir madų tendencijas, bet jų aklai nesivaikau. Stengiuosi atsirinkti kelias labiausiai man patinkančias, kurios, manau, bus nepavaldžios laikui.

Kokie audiniai, suknelių modeliai, dekoras šiuo metu yra aktualūs vestuvių madoje?

Vestuvių madoje šiuo metu vyrauja kelios pagrindinės kryptys. Viena jų – tai standesnio, vientiso audinio, klasikinio kirpimo suknelės su skeltukais ar giliomis iškirptėmis, dekoruotos origami technika ar dideliais kaspinais. Kita – visiška priešingybė, nėrinių ar karoliukų dekoras ant plono tinkliuko ar kūno spalvos audinio, kuris primena tatuiruotės efektą, o visa suknelė atrodo lyg pro miglą dengia nuogą moters figūrą.

Rubrika: Įvykiai
Data: 2019 4 10
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas