© 2019
LT LV
RUBRIKOS
Japonijos meistro vizitas Lietuvoje

 „Y.S.Park“ prekinio ženklo pristatinėti nereikia – apie jų unikalaus dizaino šukas ir šepečius kalba visas pasaulis, o geriausi plaukų stilistai be jų jau neįsivaizduoja savo kasdieninio darbo. Gegužės 21 d. Lietuvos meistrai turėjo neeilinę galimybę iš arčiau susipažinti su „Y.S.Park“ – pirmą kartą mūsų šalyje lankėsi pats šio prekinio ženklo įkūrėjas Young Soo Parkas, kuris pakeitė nusistovėjusį mąstymą apie salone bene dažniausiai naudojamus įrankius ir jų dizainą pakėlė į visiškai naują lygį.  Pasinaudojome oficialių atstovų Lietuvoje UAB „Gražvalda“ kvietimu ir nepraleidome progos dar kartą gyvai pabendrauti su šia genialia asmenybe.

Lietuvoje lankotės pirmą kartą. Kokį tikslą esate užsibrėžęs mūsų šalyje?


Pirmiausia mano užduotis yra pasitarnauti grožio industrijai visame pasaulyje. Aš manau, kad labai talentingų meistrų yra kiekvienoje šalyje, nepriklausomai nuo jos dydžio, todėl šį kartą lankausi Lietuvoje, kad galėčiau informuoti kirpėjus apie tai, ką darau. Paprastai su industrijos naujienomis pirmiausia yra supažindami didžiųjų šalių kirpėjai, o tik po to informacija pasklinda ir mažesnėse šalyse. Aš viliuosi, kad praėjus 10–20 metų tokio didžiulio skirtumo nebebus ir informacija visus specialistus pasieks vienodai. Visada yra lengviau keliauti į dideles šalis, tačiau kai kuriuos dalykus gali atrasti tik mažuose kraštuose ir jei jų nepamatai – labai daug prarandi. Esu laimingas čia pabuvęs ir susipažinęs su nauja kultūra.

Kurdamas įrankius atsižvelgiate į ergonomiką, patogumą meistrui?

Savo įrankius kuriu visada galvodamas apie kelis aspektus: kad įrankis teiktų naudą, būtų patogus laikyti rankoje ir apie tai, kokias emocijas jis turėtų sukelti. Man labai svarbu, kad kirpėjui įrankis būtų patogus ir malonus laikyti. Ne visus dizaino elementus mes galime pamatyti, kai kuriuos reikia tiesiog pajausti. Tai panašu į muziką: mes jos negalime pamatyti, bet galime išgirsti. Taip ir kirpėjas negali spręsti apie instrumento kokybę ir patogumą tik jį apžiūrėjęs. Kai kuriuos svarbius aspektus pastebi tik jį palietęs.

Vienas iš jūsų prekinio ženklo skiriamųjų bruožų – platus įrankių spalvų pasirinkimas.

Toks sprendimas priimtas dėl labai paprastų priežasčių – tiesiog anksčiau visi specialistų instrumentai buvo tik juodos spalvos, todėl dažnai dirbant kolektyve reikėdavo juos pasižymėti nagų laku ar išraižant. Kai įkūriau „Y.S.Park“ man kilo mintis, kad kiekvienas meistras galėtų turėti savo mėgstamos spalvos įrankius ir taip lengviau išsiskirti iš kitų.

Dažnai sakote, kad jūsų sukurti įrankiai taupo meistrų laiką. Kaip jūs suvokiate laiką ir kodėl, jūsų nuomone, jį reikia taupyti?

Aš manau, kad kiekviename kirpėjo atliekamame procese, nesvarbu tai dažymas, kirpimas ar šukavimas, yra laikas skirtas techninėms operacijoms, ir laikas dizaino kūrimui. Taip yra ir daugelyje kitų sričių. Pavyzdžiui pastatas, kuriame dabar esame – jį sukūrė architektas, tačiau pastatė statybininkai. Dėl to kirpėjai – ypatingi žmonės. Jie iš karto atlieka du darbus: ir kuria dizainą, ir atlieka techninius darbus. Klientas visada moka tik už dizainą – juk paslaugos kaina nepriklauso nuo to, kiek kartų kirpėjas sučiauškėjo žirklėmis. Todėl jei kirpėjas sugebės techninius darbus atlikti greičiau, daugiau laiko jis galės skirti kūrybai.

Savo asmeniniame gyvenime, kam jūs daugiausia skiriate laiko?

Kai buvau jaunas labai mėgau motociklus, jodinėjimą, snieglenčių sportą. Kai sulaukiau 19 metų, man buvo jau keturis kartus lūžę kaulai, todėl dabar esu šiek tiek atsargesnis, tačiau pomėgis aktyviam laisvalaikiui išliko. Kadangi dirbu patalpose, man norisi kaip įmanoma daugiau laiko praleisti gryname ore.

Ar turite kam perduoti savo įgytą patirtį, kas dalyvauja su jumis kūrybos procese?

Yra trys žmonės, mano mokiniai, kurie prisideda prie darbų. Turiu tris vaikus, jauniausias sūnus ir dukra dirba kartu, tik vyresnėlis sūnus dirba tarptautinėje kompanijoje Čilėje. Tad komandos dvasia yra.
Įrankių kūrimas yra sudėtingas procesas ir pilnam jo paruošimui užtrunkama ne mažiau nei 6 metus, vis tik Young Soo Parkas dar daug prisideda ruošdamas mokomąsias programas kirpėjams, su jomis turėjo puikią galimybę susipažinti ir Lietuvos mokyklų dėstytojai.

Rubrika: Įvykiai
Data: 2019 5 10
GALERIJA
Internetinių puslapių kūrimas